Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toegangswegen naar Gaza weer gesloten na beschieting

Toegangswegen naar Gaza weer gesloten na beschieting

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De toegangswegen naar de Gazastrook zijn door Israël weer gesloten nadat nederzettingen bij die wegen, Kerem Shalom en Erez, werden beschoten met raketten. De toegangswegen bij die dorpen waren eerder op de dag geopend om humanitaire hulp door te laten.

Volgens de Palestijnse autoriteiten zouden de toegangswegen openblijven tussen 11.00 uur en 17.00 uur. Bij Kerem Shalom werden voornamelijk goederen naar Gaza gebracht en bij Erez konden buitenlanders naar buiten. Bij Erez raakte volgens lokale media een 19-jarige man gewond door zo'n raketaanval.

Door raketaanvallen in andere delen van Israël zijn twee mensen uit Thailand gedood. De twee werken in de regio Eshkol, die grenst aan de Gazastrook.

Hulpgoederen en voedsel

Egypte heeft intussen de grenzen met de Gazastrook opengezet om medische hulpgoederen en voedsel te leveren. Het gaat onder meer om beademingsapparaten, zuurstoftanks en naalden. Gewonden uit de Gazastrook kunnen naar Egypte gaan om daar behandeld te worden. Daarvoor staan vijftig ambulances klaar. Er zijn negenhonderd bedden beschikbaar. Door een Israëlisch bombardement is het enige coronatestpunt in de Gazastrook verwoest.

De Egyptische president Abdulah Fatah Al-Sisi heeft bekendgemaakt dat zijn land ongeveer 409 miljoen euro beschikbaar stelt voor de wederopbouw van Gaza, waar honderden gebouwen zijn verwoest door Israëlische bommen. Duitsland heeft 40 miljoen euro toegezegd voor de steun aan burgers in Gaza. Minister van Buitenlandse Zaken Heiko Maas wil dat er meer humanitaire hulp komt voor de bewoners in het door Israël afgesloten gebied.

Het geweld tussen Israël en Hamas laaide vorige week flink op vanwege rellen over het uitzetten van Palestijnen, die plaats moeten maken voor Joodse kolonisten in Jeruzalem. Sindsdien zijn zeker 212 mensen in de Gazastrook gedood door Israëlische bommen en twaalf mensen in Israël door raketten van Hamas.

Meer uit Buitenland

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

1 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

4 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

5 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

5 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

5 uur geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

6 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

6 uur geleden