Toch weer coronapatiënt in Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Na ongeveer drie weken geen nieuwe besmetting met het coronavirus in het land te hebben gehad, is er in Suriname toch weer een geval vastgesteld. Dat deelde minister Antoine Elias van Volksgezondheid maandag mee tijdens een persconferentie over de komende verkiezingen. Het totale aantal besmettingen staat nu op elf.
De besmette persoon is een illegale Braziliaan die zaterdag met negen anderen werd opgepakt. De besmette man is geïsoleerd en de anderen zijn in quarantaine gezet, zo meldt het Nationaal Informatie Instituut van de Surinaamse overheid. Het is nog onduidelijk wat dit nieuwe geval betekent voor de organisatie van de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De piloot die woensdag zijn collega-piloot aanviel tijdens een vlucht van Dubai naar Tel Aviv is een Omaans staatsburger. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu tegen het Amerikaanse Fox News.
38 minuten geledenHELSINKI (ANP/AFP) - De Finse politie is een vooronderzoek gestart naar een reeks vermoedelijke inbraken bij parlementariërs. Premier Petteri Orpo zegt niet uit te sluiten dat een buitenlandse mogendheid achter deze incidenten zit.
51 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering van premier Sébastien Lecornu hoopt 43 miljard euro te kunnen besparen om het begrotingstekort te beperken tot een waarde van 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) in 2027.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt donderdag een crisisberaad met zijn ministers over de escalerende onderwijsprotesten in Frankrijk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een Frans marineschip heeft vorige week ongeveer tien schepen door de Bab al-Mandeb begeleid, aldus een legerwoordvoerder. De Jemenitische Houthi's kregen vorige maand het volledige kustgebied aan de belangrijke zeestraat onder controle.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De brief waarin Rusland de NAVO schreef bereid te zijn kernwapens te gebruiken, was niet confronterend bedoeld, zegt het Kremlin. Het doel zou zijn geweest om de veiligheid van Kaliningrad te waarborgen. In de brief van woensdag stond dat het land kernwapens zou gebruiken in het geval dat de NAVO de exclave zou afsnijden van de rest van Rusland.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een aantal Hongaarse diplomaten het land uit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een vergeldingsmaatregel. Hongarije zette in september tien Russische diplomaten het land uit.
3 uur geleden