Toch veel liefhebbers voor nieuwjaarsduik op eigen houtje
DEN HAAG (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen ging vrijdag niet door, maar dat belette tientallen liefhebbers niet om toch het koude water van de Noordzee in te springen. Ook op andere plekken in het land maakten mensen op eigen initiatief een alternatieve nieuwjaarsduik. Veel mensen delen hun ervaringen op sociale media.
Unox had 25.000 blikken met Noordzeewater aan 'thuisduikers' geschonken, die ze om 12.00 uur over hun hoofd konden gieten. En dat werd dan ook gedaan. Ook door mensen die geen blik hadden, maar wel een bak met water hadden gevuld. "Het blijkt dat Nederland behoefte heeft aan zo’n traditie, ook al is het in een net even andere vorm", zegt voorzitter Alex Schuttert van Stichting Nieuwjaarsduiken Nederland. "We baalden natuurlijk ook dat we de normale nieuwjaarsduik moesten cancelen. Maar dat zoveel mensen voor de thuisduik hebben gekozen, had ik persoonlijk nooit verwacht."
Vorig jaar trok de traditionele nieuwjaarsduik 60.000 deelnemers. In Scheveningen doken toen 10.000 mensen op de eerste dag van 2020 in de Noordzee. Hoeveel mensen precies hebben meegedaan aan de 'Nieuwjaarsduik uit Blik', weet Schuttert niet. Maar het verbaast hem niet als het er meer waren dan vorig bij de traditionele nieuwjaarsduik.
Toezicht ontbreekt
Dit jaar vond de organisatie het vanwege het besmettingsgevaar met het coronavirus onverantwoord om veel mensen op het strand bij elkaar te laten komen. Desondanks kwamen enkele tientallen mensen op eigen houtje naar de kust om 2021 te beginnen met een frisse duik.
De Reddingsbrigade Nederland waarschuwde afgelopen week nog om niet te gaan zwemmen in zee of een binnenwater, omdat direct toezicht ontbreekt. Het water in Nederland is momenteel gemiddeld zo'n 7 graden Celsius, wat koud genoeg is om onderkoeling en kramp te veroorzaken bij een zwempartij.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
11 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
13 uur geleden