Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch veel liefhebbers voor nieuwjaarsduik op eigen houtje

Toch veel liefhebbers voor nieuwjaarsduik op eigen houtje

DEN HAAG (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen ging vrijdag niet door, maar dat belette tientallen liefhebbers niet om toch het koude water van de Noordzee in te springen. Ook op andere plekken in het land maakten mensen op eigen initiatief een alternatieve nieuwjaarsduik. Veel mensen delen hun ervaringen op sociale media.

Unox had 25.000 blikken met Noordzeewater aan 'thuisduikers' geschonken, die ze om 12.00 uur over hun hoofd konden gieten. En dat werd dan ook gedaan. Ook door mensen die geen blik hadden, maar wel een bak met water hadden gevuld. "Het blijkt dat Nederland behoefte heeft aan zo’n traditie, ook al is het in een net even andere vorm", zegt voorzitter Alex Schuttert van Stichting Nieuwjaarsduiken Nederland. "We baalden natuurlijk ook dat we de normale nieuwjaarsduik moesten cancelen. Maar dat zoveel mensen voor de thuisduik hebben gekozen, had ik persoonlijk nooit verwacht."

Vorig jaar trok de traditionele nieuwjaarsduik 60.000 deelnemers. In Scheveningen doken toen 10.000 mensen op de eerste dag van 2020 in de Noordzee. Hoeveel mensen precies hebben meegedaan aan de 'Nieuwjaarsduik uit Blik', weet Schuttert niet. Maar het verbaast hem niet als het er meer waren dan vorig bij de traditionele nieuwjaarsduik.

Toezicht ontbreekt

Dit jaar vond de organisatie het vanwege het besmettingsgevaar met het coronavirus onverantwoord om veel mensen op het strand bij elkaar te laten komen. Desondanks kwamen enkele tientallen mensen op eigen houtje naar de kust om 2021 te beginnen met een frisse duik.

De Reddingsbrigade Nederland waarschuwde afgelopen week nog om niet te gaan zwemmen in zee of een binnenwater, omdat direct toezicht ontbreekt. Het water in Nederland is momenteel gemiddeld zo'n 7 graden Celsius, wat koud genoeg is om onderkoeling en kramp te veroorzaken bij een zwempartij.

Meer uit Binnenland

Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

10 minuten geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

32 minuten geleden
Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

1 uur geleden
Aalbersberg: Nederland niet voorbereid op brede crises als corona

DEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.

2 uur geleden
Celstraffen van 47 maanden opgelegd voor kunstroof Drents Museum

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.

3 uur geleden
NPO ziet geen mogelijkheden om omroepen en ON! samen te brengen

HILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".

4 uur geleden
Harderwijk geeft COA nog drie maanden voor sluiten azc tot boete

HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.

6 uur geleden