Toch steun vanuit coalitie voor debat over verkiezingsuitslag
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat toch in debat over de verkiezingsuitslag. De coalitie steunt alsnog het verzoek voor een debat van GroenLinks-leider Jesse Klaver. Het debat zal op 4 april worden gehouden, zo is overeengekomen.
Eerder dinsdag deed Klaver een voorstel voor een debat, maar toen zagen de coalitiepartijen het nog niet zitten. Dit tot grote frustratie van de oppositiepartijen. Klaver wilde vervolgens een hoofdelijke stemming hierover, maar vlak voordat die plaatsvond, bleek dat de coalitie zich had bedacht.
Klaver wilde het debat zo snel mogelijk, maar zegt tegen het ANP dat over twee weken "snel genoeg is, het belangrijkste voor ons dat het debat er komt. We moesten het afdwingen maar het is gelukt. En 4 april is een harde deadline. De coalitie heeft nu twee weken de tijd om de boel op orde te maken voor zichzelf en alles op een rijtje te zetten."
Machtige positie
Het is ongewoon dat de Tweede Kamer debatteert over de Provinciale Statenverkiezingen. Toch wilde Klaver dat omdat er bij deze verkiezingen grote verschuivingen hebben plaatsgevonden. BBB is in iedere provincie de grootste geworden en krijgt daardoor ook in de Eerste Kamer een machtige positie. De regeringspartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie hebben juist grote verliezen geleden.
Klaver zegt dat "de coalitie in zwaar weer zit op dit moment, dat merk je aan alles. Des te belangrijker is het om daar open over te spreken met elkaar." Het belangrijkste doel van het debat is in zijn ogen dat "alle partijen hierin kunnen aangeven wat ze vinden dat moet veranderen naar aanleiding van deze uitslag". Hij hoopt dat het ertoe leidt dat er keuzes worden gemaakt en dat tegen die tijd "duidelijk wordt welke richting we opgaan met Nederland, linksom of rechtsom."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) wil dat Defensie en de Algemene Rekenkamer met elkaar in gesprek gaan over de aanbestedingen. "Ik zet ze beide in een hok, ga erbij zitten en dan gaan we het oplossen", aldus Heinen. "Ik wil dit volgend jaar niet nog een keer horen."
11 uur geleden