Toch startbewijs schaatsers voor teamsprint op WK
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft alsnog een startbewijs gekregen voor de teamsprint bij de mannen op de komende WK sprint in het Noorse Hamar. De Nederlandse sprinters hadden zich bij de wereldbekerwedstrijden niet geplaatst voor dit onderdeel, maar kunnen door een afmelding van een ander land alsnog meedoen aan het toernooi.
De WK sprint en de WK allround vinden dit jaar gelijktijdig plaats, van 3 tot en met 6 maart. De bond maakte vrijdag de selecties bekend en daar zaten geen verrassingen bij.
WK allround vrouwen: Irene Schouten, Antoinette de Jong en Merel Conijn. Reserve: Joy Beune. WK allround mannen: Patrick Roest, Marcel Bosker en Beau Snellink. Reserve: Kars Jansman.
WK sprint vrouwen: Jutta Leerdam, Femke Kok en Michelle de Jong. Reserve: Ireen Wüst. WK sprint mannen: Thomas Krol, Kai Verbij en Tijmen Snel. Reserve: Merijn Scheperkamp.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
21 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
22 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden