
Toch schorsing racistisch bejegende Taison
DONETSK (ANP/RTR) - De tuchtcommissie van de Oekraïense voetbalbond heeft geen clementie getoond met de Braziliaanse voetballer Taison van Sjachtar Donetsk, die zijn middelvinger opstak toen hij racistisch bejegend werd door fans van Dinamo Kiev. De aanvaller is zonder pardon voor één wedstrijd geschorst.
Taison raakte in de wedstrijd tegen Dinamo eerder deze maand van de kaart door de racistische verwensingen. Hij stak niet alleen zijn middelvinger op naar de supporters, hij schoot ook de bal de tribune in. De scheidsrechter gaf hem de rode kaart, de ontdane voetballer verliet in tranen het veld.
De vakbond voor profvoetballers FIFPro had de bond van Oekraïne ertoe opgeroepen de rode kaart van Taison kwijt te schelden. "Miljoenen mensen over de hele wereld hebben de schokkende beelden gezien van Taison die rood kreeg nadat hij zijn geduld verloor door de racistische uitingen tegen hem door de supporters van Dinamo Kiev. Iedere straf tegen hem zou de verkeerde boodschap afgeven", aldus de spelersvakbond.
De tuchtcommissie gaf geen gehoor aan de oproep en schorste Taison. Het orgaan legde Dinamo Kiev een boete op en het spelen van een wedstrijd zonder publiek.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona en Internazionale hebben van hun eerste duel uit de halve finales van de Champions League een spektakelstuk gemaakt. Dat leverde geen winnaar op (3-3) en het vooruitzicht op een spannend vervolg volgende week dinsdag in Milaan.
49 minuten geledenBILBAO (ANP/AFP) - Manchester United-coach Rúben Amorim heeft Amad Diallo en Matthijs de Ligt na blessures weer tot zijn beschikking voor het eerste duel met het Spaanse Athletic in de halve finales van de Europa League. "Nee, niet voor de basis, maar ze kunnen deel uitmaken van de wedstrijdselectie", vertelde de Portugees op een persconferentie in Bilbao.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - De Portugese aanvaller Cristiano Ronaldo is er met het Saudische Al-Nassr niet in geslaagd de finale te bereiken van de Aziatische Champions League Elite. Het Japanse Kawasaki Frontale was in het Saudische Jeddah verrassend met 3-2 te sterk in de halve finale.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong en Denzel Dumfries treffen elkaar woensdagavond in het eerste duel uit de halve finales van de Champions League- tussen FC Barcelona en Internazionale. De basisplaats van De Jong in het elftal van coach Hansi Flick is de laatste tijd vanzelfsprekend. Dumfries keerde zondag in het met 1-0 verloren duel met AS Roma terug na een afwezigheid van anderhalve maand.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht verbreekt dit seizoen het toeschouwersrecord. Dit seizoen kwamen er gemiddeld 21.807 fans per wedstrijd naar Stadion Galgenwaard. Daarmee wordt het vorige record van 20.531 ruimschoots verbroken. Dat meldt de nummer 4 van de Eredivisie op de website.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur mist donderdag aanvoerder Son Heung-min in het eerste duel met het Noorse Bodø/Glimt in de halve finales van de Europa League. De Zuid-Koreaanse aanvaller heeft een voetblessure.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Tristan van Gilst maakt komende zomer de overstap van De Graafschap naar Heracles Almelo. De 22-jarige aanvaller komt transfervrij over en tekent een contract tot de zomer van 2028, meldt de Eredivisionist uit Almelo.
7 uur geleden