Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch rolstoeltennissers op US Open

Toch rolstoeltennissers op US Open

NEW YORK (ANP) - De organisatie van de US Open heeft besloten dit jaar ook een rolstoeltoernooi te houden. Die beslissing is genomen na virtuele gesprekken met bekende deelnemers aan het toernooi.

"De US Open rolstoelcompetitie bestaat ook dit jaar uit wedstrijden voor mannen en vrouwen in en enkel- en dubbelspel", stelt de organisatie. "Dat is vergelijkbaar met voorgaande jaren."

De rolstoeltennissers moesten vorige week nog uit de media vernemen dat er voor hen dit jaar geen toernooi zou zijn in New York, vanwege regels die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan.

Boze reacties

Dat leidde tot boze en soms zelfs woedende reacties. Zo sprak de Australiƫr Dylan Alcott, een topspeler in het rolstoeltennis, van "afschuwelijke discriminatie" omdat het toernooi voor valide tennissers wel doorgaat.

De Amerikaanse tennisbond USTA, de organisator van de US Open, voerde afgelopen vrijdag al overleg met de internationale federatie ITF en een afvaardiging van de rolstoeltennissers. De USTA bekende in dat gesprek dat hij beter had moeten communiceren over de plannen voor het grandslamtoernooi, dat van 31 augustus tot en met 13 september op het programma staat.

De bond beloofde te onderzoeken of het toch mogelijk is dan ook een rolstoelkampioenschap te organiseren. De USTA vroeg daar feedback voor van de spelers.

Meer uit Sport

Verstappen meteen circuit op tijdens eerste F1-testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.

1 uur geleden
Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

12 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

14 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

15 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

16 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

18 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

18 uur geleden