Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch persoonlijke verkiezingsbriefings voor parlementariërs VS

Toch persoonlijke verkiezingsbriefings voor parlementariërs VS

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Congres, het parlement van de Verenigde Staten, krijgen toch persoonlijke briefings van de veiligheidsdiensten over pogingen van vreemde mogendheden om de presidentsverkiezingen in november te beïnvloeden, zeggen Senatoren. Eerder ontstond onvrede toen werd aangekondigd dat leden van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden alleen schriftelijk op de hoogte gehouden zouden worden.

Eind augustus meldde inlichtingenchef John Ratcliffe in een verklaring dat de veiligheidsdiensten zouden stoppen met het persoonlijk briefen van Congresleden omdat zij bezorgd waren dat informatie zou worden gelekt. De Democraten reageerden daar meteen uitermate kritisch op.

"Ratcliffe heeft opnieuw bevestigd dat de inlichtingencommissie van de Senaat briefings zal blijven krijgen, inclusief persoonlijke, over alle onderwerpen - inclusief verkiezingszaken", aldus de Republikeinse Senator Marco Rubio en de Democratische Senator Mark Warner, die beiden in de inlichtingencommissie van de Senaat zitten.

Ratcliffe liet zelf in een verklaring weten dat de inlichtingencommissies van zowel de Senaat als het huis van Afgevaardigden persoonlijke briefings blijven krijgen, maar niet alle Congresleden. De inlichtingenchef zegt dat dat nodig is "om onze bronnen en onze werkwijzes geheim te houden".

De directeur van het nationaal contraspionage- en veiligheidscentrum van de VS waarschuwde begin augustus dat Rusland, China en Iran proberen de aankomende verkiezingen te beïnvloeden. Rusland zou al actief bezig zijn om de Democratische kandidaat Joe Biden tegen te werken.

Uit meerdere onderzoeken door de Amerikaanse veiligheidsdiensten is gebleken dat de Russen in 2016 probeerden om Donald Trump te steunen en Hillary Clinton te ondermijnen. Zowel Trump als Rusland ontkennen dat.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden door aardbeving met kracht van 6.5 in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.

53 minuten geleden
11 doden bij ongeluk tussen bus en vrachtwagen in Zuid-Brazilië

SAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.

1 uur geleden
Zelensky wijst Mychajlo Fedorov aan als nieuwe defensieminister

KYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.

4 uur geleden
Eigenaar Zwitserse bar: meerdere controles, voldoet aan de normen

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.

7 uur geleden
Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

7 uur geleden
Separatisten Jemen willen referendum over onafhankelijkheid

ADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

7 uur geleden
Finland meldt voortgang in onderzoek naar beschadigde zeekabel

HELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.

10 uur geleden