Toch meer geld voor COA als asielzoeker niet lijkt weg te blijven
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt meer geld uit voor het beoordelen en opvangen van asielzoekers in de toekomst als het strengere asielbeleid hen niet lijkt af te schrikken. De miljardenbezuiniging die het kabinet al heeft ingeboekt, wordt dan bijgesteld, verzekert asielminister Marjolein Faber.
De bezuinigingen vanaf 2027 op onder meer het Centraal Orgaan Opvang asielzoekers (COA) en de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) kwamen Faber op felle kritiek te staan. Deskundigen van haar ministerie verwachtten tot dusver de komende jaren geen daling van het aantal asielzoekers. Wie dan toch de opvang wegbezuinigt schept zelf een asielcrisis, klaagden veel oppositiepartijen in het debat over Fabers begroting.
Maar de minister sust die zorgen. "Het kabinet muteert de budgetten als de prognoses daartoe aanleiding geven", schreef ze woensdag aan de Tweede Kamer. Als het kabinet daarover in het voorjaar een besluit neemt, betrekt het de jongste verwachtingen daarbij. Die gaan er nog vanuit dat een lichte groei waarschijnlijk is en de daling waarop het kabinet rekent uiterst onwaarschijnlijk.
Faber blijft echter denken dat de daling toch zal inzetten, door de afschrikwekkende werking van de aanscherpingen van het asielbeleid. "Hiermee geven we een duidelijk signaal af, en is Nederland niet langer aantrekkelijker dan andere lidstaten."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft telefonisch kennisgemaakt met president Jennifer Geerlings-Simons van Suriname. Op X schrijft de minister-president dat ze hebben gesproken over samenwerking en het bezoek van de koning in december.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor een motie van de PVV gestemd waarin wordt verzocht om de Moslimbroederschap en "gelieerde organisaties" te verbieden. De PVV heeft meerdere keren geprobeerd om steun te vinden voor een dergelijke motie, maar wist telkens net geen meerderheid te overtuigen. Onder meer de VVD steunde de motie nu.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voor het bedreigen van Douwe Bob heeft het Openbaar Ministerie tegen Bob ter H. (39) vijftien maanden cel geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De bedreigingen volgden nadat de zanger eind juni kort voor een optreden op een Joods voetbalevenement besloot daarvan af te zien. Hij vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
3 uur geledenMAARN (ANP) - Onder basisschoolleerlingen die in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag meededen aan de Kinderverkiezingen, zijn lokale partijen het populairst. Bij elkaar opgeteld ging 25 procent van de 4489 stemmen naar een partij die alleen meedoet in de gemeente waar het kind woont. Van de partijen die landelijk meedoen, kreeg D66 met bijna 19 procent de meeste stemmen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alles wijst er nu op dat de verdachten van de aanslag op de synagoge in Rotterdam zijn geronseld, zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdagmiddag bij het vragenuur in de Tweede Kamer. "En de mogelijkheid dat Iran betrokken is bij deze aanslag wordt nadrukkelijk ook onderzocht."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."
6 uur geleden