Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch meer geld voor COA als asielzoeker niet lijkt weg te blijven

Toch meer geld voor COA als asielzoeker niet lijkt weg te blijven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt meer geld uit voor het beoordelen en opvangen van asielzoekers in de toekomst als het strengere asielbeleid hen niet lijkt af te schrikken. De miljardenbezuiniging die het kabinet al heeft ingeboekt, wordt dan bijgesteld, verzekert asielminister Marjolein Faber.

De bezuinigingen vanaf 2027 op onder meer het Centraal Orgaan Opvang asielzoekers (COA) en de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) kwamen Faber op felle kritiek te staan. Deskundigen van haar ministerie verwachtten tot dusver de komende jaren geen daling van het aantal asielzoekers. Wie dan toch de opvang wegbezuinigt schept zelf een asielcrisis, klaagden veel oppositiepartijen in het debat over Fabers begroting.

Maar de minister sust die zorgen. "Het kabinet muteert de budgetten als de prognoses daartoe aanleiding geven", schreef ze woensdag aan de Tweede Kamer. Als het kabinet daarover in het voorjaar een besluit neemt, betrekt het de jongste verwachtingen daarbij. Die gaan er nog vanuit dat een lichte groei waarschijnlijk is en de daling waarop het kabinet rekent uiterst onwaarschijnlijk.

Faber blijft echter denken dat de daling toch zal inzetten, door de afschrikwekkende werking van de aanscherpingen van het asielbeleid. "Hiermee geven we een duidelijk signaal af, en is Nederland niet langer aantrekkelijker dan andere lidstaten."

Meer uit Politiek

Kabinet wil bijhouden CO2-uitstoot voor mkb per 2027 schrappen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.

26 minuten geleden
Rummenie en provincies openen centraal informatiepunt over wolven

DEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.

1 uur geleden
Kamer baalt van hogere spaartaks, maar ziet nog geen alternatief

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer lijkt het niet eens te worden over een alternatief voor de lastenverzwaring waarmee beleggers en spaarders volgend jaar worden geconfronteerd. Partijen hebben uiteenlopende oplossingen aangedragen, maar daar kan er vooralsnog geen van op voldoende draagvlak rekenen.

1 uur geleden
Bestuursvoorzitter Radboud vond bemoeienis minister 'te ver gaan'

HILVERSUM (ANP) - Alexandra van Huffelen, bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, vindt dat demissionair onderwijsminister Gouke Moes te ver ging toen hij uitspraken deed over een inmiddels vertrokken docent.

2 uur geleden
Wilders wordt tweede ondervoorzitter Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wordt de tweede plaatsvervanger van de nieuw verkozen Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Dat maakte Van Campen eerder donderdag bekend, voorafgaand aan een debat. Van Campen wordt in eerste instantie vervangen door Wieke Paulusma (D66), maar als ook zij niet kan, neemt Wilders de voorzittershamer over in de plenaire zaal.

3 uur geleden
Keijzer wil huurregels nog steeds versoepelen, ondanks motie

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer wil nog steeds versoepelingen doorvoeren in regels over verhuur, ondanks een aangenomen Kamermotie die haar vroeg zulke versoepelingen per direct in te trekken. De demissionaire BBB-minister vraagt de Tweede Kamer in een brief om met haar in gesprek te gaan.

5 uur geleden
Jetten deelt zorgen media over dominantie techbedrijven 'enorm'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten kan zich "enorm" vinden in de zorgen die media hebben geuit in een brief aan informateur Sybrand Buma (CDA) over de dominante rol van techbedrijven. De briefschrijvers vinden het een zorgelijke ontwikkeling dat bedrijven kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te verspreiden.

5 uur geleden