Toch maskerverbod in Hongkong
HONGKONG (ANP) - De hoogste rechtbank van Hongkong heeft een verbod op het dragen van maskers tijdelijk weer toegestaan. Dat gebeurde op verzoek van de regering in afwachting van een beroep tegen een eerdere uitspraak van het hooggerechtshof dat het verbod tegen de wet was.
De politie mag de komende zeven dagen ingrijpen als bijvoorbeeld demonstranten gezichtsbedekkende kleding dragen, aldus lokale media. Maandag bepaalde het hof nog dat het verbod op maskers tegen de grondwet indruist. China wees dat oordeel van de hand. Peking vindt dat alleen China daarover kan oordelen.
De ban op de maskers was in oktober ingesteld in een poging de protesten in de stad te bedwingen. Wie het verbod schond, riskeerde een maximale celstraf van een jaar. Desondanks bleven demonstranten gezichtsbedekking dragen en negeerden ze het verbod massaal.
Volgens het hooggerechtshof zijn daarvoor 632 mensen gearresteerd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.
24 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. Ook de president van het land kwam naar het hof. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - De traditionele groepsfoto aan het begin van de G20-top is vrijdag niet gemaakt door de aanwezigheid van Rusland. Gastland de Verenigde Staten besloot de foto te schrappen toen meerdere buitenlandministers dreigden weg te lopen van het fotomoment. Een deel van de ministers wilde door de oorlog in Oekraïne niet met de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov op de foto.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
13 uur geleden