Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch loonkostenregeling mogelijk voor bedrijfsonderdelen

Toch loonkostenregeling mogelijk voor bedrijfsonderdelen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven die onderdeel zijn van een breder concern kunnen toch aanspraak maken op de loonkostenregeling van de overheid, ook als het omzetverlies bij het moederbedrijf als geheel niet groot genoeg is. Voorwaarde is wel dat het concern dan over 2020 geen bonussen of dividend uitkeert.

Dat meldt minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) aan de Tweede Kamer, waar een meerderheid gevraagd had om zo'n verruiming. Ook werkgevers en vakbonden hadden er op aangedrongen om te voorkomen dat dergelijke werkmaatschappijen toch op grote schaal mensen gaan ontslaan.

De loonkostenregeling geldt voor bedrijven die meer dan 20 procent van hun omzet zien wegvallen. Als zij beloven de salarissen volledig door te betalen en geen mensen om bedrijfseconomische redenen te ontslaan, neemt de overheid tot 90 procent van de loonkosten over.

Extra voorwaarden

Tot dusver gold voor grote concerns dat zij niet per afzonderlijke werkmaatschappij een beroep konden doen op de regeling, maar alleen als geheel. Daarvoor was gekozen om de regeling zo eenvoudig mogelijk te houden, en om "strategisch gedrag" van dergelijke bedrijven voor te zijn.

Aan de verruiming zijn wel extra voorwaarden verbonden. Behalve van bonussen en dividend moeten concerns ook afzien van het inkopen van eigen aandelen als een van de werkmaatschappijen gebruikmaakt van de loonkostenregeling. Ook moeten afspraken zijn gemaakt met de vakbonden over werkbehoud.

Accountantscontroles

Een andere voorwaarde is dat bedrijven zich moeten onderwerpen aan extra accountantscontroles. Zo moet worden voorkomen dat zij bijvoorbeeld kunnen schuiven tussen verschillende bedrijfsonderdelen met omzet, opdrachten of voorraden om aan de voorwaarden voor overheidssteun te voldoen.

CDA-Kamerlid Hilde Palland, die het verzoek tot verruiming had ingediend, vindt het een goede zaak dat ook werkmaatschappijen nu een beroep kunnen doen op steun. "Daarmee wordt een knelpunt in de praktijk, bijvoorbeeld in de schoonmaakbranche en de bouw, aangepakt en werkgelegenheid behouden."

Meer uit Politiek

Kamer vindt kabinet te stil over spanningen in Cariben

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt het demissionaire kabinet te stil als het gaat om de spanningen in de Cariben. Partijen vinden de informatievoorziening aan Aruba, CuraƧao en Bonaire onvoldoende, maar ook aan de Kamer zelf.

10 uur geleden
Van Weel wil aanvallen VS op drugsboten niet veroordelen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.

10 uur geleden
Wiersma: publicatie uitstootgegevens moet 'eerlijk en zorgvuldig'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil "eerlijk en zorgvuldig" te werk gaan bij het openbaar maken van uitstootgegevens van boeren. Dat laat zij via een woordvoerder weten na een kritische brief van het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding, dat haar ervan beticht de publicatie van deze data doelbewust te vertragen.

14 uur geleden
Kamer vraagt opnieuw om einde aan gaswinning bij Warffum

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid roept demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans opnieuw op de gaswinning bij Warffum te beƫindigen. De VVD-bewindsvrouw herhaalde eerder deze week nog in een debat dat de wet haar dit niet toestaat. Een motie van de SP haalde het toch, met steun van D66, PVV, GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, PvdD, DENK, 50PLUS en Volt.

14 uur geleden
D66 wil Rianne Letschert als nieuwe informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.

16 uur geleden
Adviescollege: minister Wiersma vertraagt doelbewust

DEN HAAG (ANP) - Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding haalt in een brief uit naar minister Femke Wiersma van Landbouw over het weigeren van het openbaar maken van uitstootgegevens van veehouderijen. Follow the Money en NRC hadden nogmaals een verzoek tot bemiddeling ingediend om de gegevens te krijgen. Het adviescollege vindt dat de minister doelbewust vertraagt en dat dit de belastingbetaler miljoenen euro's kost.

16 uur geleden
Kamer stemt voor wet: meer lezen, schrijven en rekenen op school

DEN HAAG (ANP) - Kinderen moeten in de klas beter leren lezen, schrijven en rekenen, schrijft een nieuwe wet voor waarmee de Tweede Kamer dinsdagmiddag heeft ingestemd. Het gaat om een vernieuwing van de zogeheten kerndoelen, waarin staat waaraan de lesprogramma's van scholen moeten voldoen. Daarin staat ook dat docenten meer aandacht moeten geven aan digitale vaardigheden en hoe leerlingen zich kunnen ontwikkelen tot betrokken burgers.

16 uur geleden