Toch intocht met Zwarte Piet in Twentse Enter
ENTER (ANP) - In het Twentse Enter is zaterdag alsnog een sinterklaasviering geweest met zwarte pieten, nadat de intocht eerder was afgeblazen uit angst voor acties door Kick Out Zwarte Piet (KOZP). De gemeente laat weten dat ze er niet van op de hoogte is gesteld, maar op basis van onder meer berichten op sociale media wel een vermoeden had dat het ging plaatsvinden.
Volgens een woordvoerster van gemeente Wierden, waar Enter onder valt, was een aantal agenten daarom aanwezig. De viering in het dorp is verder zonder incidenten verlopen, geeft ze aan. Wie het heeft georganiseerd, weet de gemeente niet.
Volgens RTV Oost werd de sint en de zwarte pieten op het Dorpsplein en in de omliggende straten onthaald door honderden mensen.
"Dit was een spontane actie, die niet is aangemeld bij de gemeente. Er is ook geen vergunning voor gegeven", zegt burgemeester Doret Tigchelaar tegen de regionale omroep. "We hoorden natuurlijk geluiden hierover." Volgens haar is de "pro-Zwarte Piet-bijeenkomst, zoals ik het beschouw", goed verlopen met dank aan de agenten en twee boa's.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.
58 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
2 uur geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italiƫ in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
3 uur geleden