Toch geen verdachte spraakmakende Khashoggi-moord gearresteerd
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk blijkt dan toch geen verdachte te hebben gearresteerd van de spraakmakende moord op de Saudische journalist en regimecriticus Jamal Khashoggi. Er is sprake van een persoonsverwisseling. De dinsdag opgepakte Saudiër heeft dezelfde naam als de gezochte moordenaar, melden Franse media. Hij is woensdag vrijgelaten.
Saudi-Arabië had al snel na de arrestatie laten weten dat de opgepakte man niets met de "zaak in kwestie" te maken heeft en eiste zijn onmiddellijke vrijlating.
De Saudiër werd gearresteerd op een luchthaven bij Parijs toen hij op het punt stond een vliegtuig naar Saudi-Arabië te nemen. Volgens de Franse zender RTL ging het om Khaled Aedh al-Otaibi, een voormalig lid van de koninklijke garde. Hij zou betrokken zijn geweest bij de gewelddadige dood in oktober 2018 van Khashoggi, die in de Verenigde Staten werkte. Al-Otaibi was een van de leden van een geheim moordcommando.
Khashoggi werd met een list naar het Saudische consulaat in de Turkse stad Istanbul gelokt, waar hij een appartement had. Hij is nooit meer levend teruggezien. Volgens de Turkse justitie is hij vermoord en is zijn lichaam daarna in delen uit het consulaat gesmokkeld.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
1 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
9 uur geleden