Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch geen slecht beursjaar voor AEX-index

Toch geen slecht beursjaar voor AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is op de laatste handelsdag van het jaar met verlies gesloten. Over de gehele linie was 2020 toch geen slecht beursjaar. De corona-uitbraak zorgde in februari en maart voor een fikse koersval. Maar dankzij de enorme steunpakketten van centrale banken en overheden en de uitrol van de eerste coronavaccins maakte de bekende AEX-index daarna weer een stevig herstel door.

De hoofdgraadmeter aan het Damrak sloot donderdag in een kortere oudejaarssessie 0,6 procent lager op 624,61 punten. Daarmee was de AEX goed voor een jaarwinst van ruim 3 procent. In 2019 was nog sprake van een plus van bijna 24 procent. Ook de MidKap, de graadmeter voor de middelgrote fondsen in Amsterdam, lukte het om met 934,60 punten boven de slotstand van het voorgaande jaar uit te komen, ondanks een dagverlies van 0,2 procent op donderdag.

De beurzen in Parijs en Londen, waar afgelopen dagen nog sprake was van een opmars, gingen respectievelijk 0,9 en 1,5 procent lager de handel uit. De belangrijkste graadmeters daar moesten in 2020 genoegen nemen met een jaarverlies. De beurs in Frankfurt was op oudejaarsdag gesloten.

Brexit

Op de laatste dag van het jaar reageerden beleggers nog op het nieuws dat het Britse Hogerhuis akkoord is gegaan met de handelsovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie die vorige week werd gesloten. Eerder stemde het Lagerhuis al in met de brexitdeal. De aanhoudende sterke stijging van het aantal coronabesmettingen in veel Europese landen zorgde verder voor terughoudendheid op de beursvloeren.

Van de Amsterdamse hoofdfondsen was Adyen met afstand de grootste stijger van 2020. Het aandeel werd ruim 160 procent meer waard. De betalingsdienstverlener profiteerde dit jaar vooral van de toegenomen vraag naar digitale betalingen door de coronapandemie. Ook in de laatste sessie behoorde het aandeel tot de kopgroep met een plus van 0,3 procent. Fondsen die afgelopen jaar juist sterk daalden waren onder meer ABN AMRO, winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield en biotechnoloog Galapagos.

De euro was 1,2277 dollar waard, tegen 1,2283 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 47,95 dollar. Brentolie daalde 1 procent in prijs tot 51,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

33 minuten geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

1 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

2 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

4 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

5 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

7 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

7 uur geleden