Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch geen slecht beursjaar voor AEX-index

Toch geen slecht beursjaar voor AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is op de laatste handelsdag van het jaar met verlies gesloten. Over de gehele linie was 2020 toch geen slecht beursjaar. De corona-uitbraak zorgde in februari en maart voor een fikse koersval. Maar dankzij de enorme steunpakketten van centrale banken en overheden en de uitrol van de eerste coronavaccins maakte de bekende AEX-index daarna weer een stevig herstel door.

De hoofdgraadmeter aan het Damrak sloot donderdag in een kortere oudejaarssessie 0,6 procent lager op 624,61 punten. Daarmee was de AEX goed voor een jaarwinst van ruim 3 procent. In 2019 was nog sprake van een plus van bijna 24 procent. Ook de MidKap, de graadmeter voor de middelgrote fondsen in Amsterdam, lukte het om met 934,60 punten boven de slotstand van het voorgaande jaar uit te komen, ondanks een dagverlies van 0,2 procent op donderdag.

De beurzen in Parijs en Londen, waar afgelopen dagen nog sprake was van een opmars, gingen respectievelijk 0,9 en 1,5 procent lager de handel uit. De belangrijkste graadmeters daar moesten in 2020 genoegen nemen met een jaarverlies. De beurs in Frankfurt was op oudejaarsdag gesloten.

Brexit

Op de laatste dag van het jaar reageerden beleggers nog op het nieuws dat het Britse Hogerhuis akkoord is gegaan met de handelsovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie die vorige week werd gesloten. Eerder stemde het Lagerhuis al in met de brexitdeal. De aanhoudende sterke stijging van het aantal coronabesmettingen in veel Europese landen zorgde verder voor terughoudendheid op de beursvloeren.

Van de Amsterdamse hoofdfondsen was Adyen met afstand de grootste stijger van 2020. Het aandeel werd ruim 160 procent meer waard. De betalingsdienstverlener profiteerde dit jaar vooral van de toegenomen vraag naar digitale betalingen door de coronapandemie. Ook in de laatste sessie behoorde het aandeel tot de kopgroep met een plus van 0,3 procent. Fondsen die afgelopen jaar juist sterk daalden waren onder meer ABN AMRO, winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield en biotechnoloog Galapagos.

De euro was 1,2277 dollar waard, tegen 1,2283 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 47,95 dollar. Brentolie daalde 1 procent in prijs tot 51,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

26 minuten geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

16 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

18 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

18 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

21 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

22 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

23 uur geleden