Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch geen hoger beroep in zaak doodsteken Haagse snackbareigenaar

Toch geen hoger beroep in zaak doodsteken Haagse snackbareigenaar

DEN HAAG (ANP) - Het 15-jarige meisje dat eerder deze maand werd veroordeeld voor het doodsteken van een 39-jarige snackbareigenaar in Den Haag, trekt haar hoger beroep in. Dat bevestigt haar advocaat Hennie van Eeuwijk na berichtgeving van Omroep West.

Vorige week kondigde Van Eeuwijk juist nog aan in hoger beroep te gaan. "We hebben het beroep aangemeld en beraden ons nog of we het ook doorzetten", zei hij toen tegen Omroep West. De advocaat wil niets kwijt over waarom nu is besloten het beroep niet door te zetten. Voor de nabestaanden is het intrekken van het hoger beroep "een hele opluchting", laat slachtofferadvocaat Sébas Diekstra weten. Zij hopen dat de zaak hiermee definitief is afgerond.

Het meisje heeft volgens de rechtbank in Den Haag eind januari samen met een 17-jarige medeverdachte en korte tijd later ook haar 17-jarige broer het slachtoffer en zijn echtgenote belaagd. Daarbij werd het echtpaar geslagen en geschopt en werd de man gestoken in de borst en tweemaal in zijn rug. Hij overleed in het ziekenhuis.

Het meisje kreeg twaalf maanden jeugddetentie en een PIJ-maatregel (jeugd-tbs) opgelegd. Dat was de maximale straf voor haar leeftijd en was gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie. De beide medeverdachten werden alleen veroordeeld voor openlijk geweld en vrijgesproken van het medeplegen van doodslag. Dat zij niet in beroep gaan tegen hun straf, was al eerder bekend.

Meer uit Binnenland

Nederlandse kapitein Madleen naar vliegveld voor uitzetting

JERUSALEM (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, kapitein van het schip Madleen, is samen met vijf andere activisten onderweg naar een vliegveld in Israël. Ze worden donderdag of vrijdagochtend vroeg uitgezet, meldt de Arabisch-Israëlische mensenrechtenorganisatie Adalah.

22 minuten geleden
Amsterdam stopt direct met beboeten dakloze buitenslapers

AMSTERDAM (ANP) - Dak- en thuislozen die in Amsterdam buiten slapen, worden daarvoor niet meer beboet. In een brief aan de gemeenteraad schrijft burgemeester Femke Halsema er per direct mee te stoppen, omdat het volgens haar "niet daadwerkelijk helpt".

23 minuten geleden
Oplichter Palm Invest maakt afspraken met OM

ZWOLLE (ANP) - De 56-jarige Remco V., eerder veroordeeld voor oplichting van miljoenen euro's in de zaak rond Palm Invest, heeft met het Openbaar Ministerie zogenoemde procesafspraken gemaakt. In ruil voor een strafeis van twee jaar cel, waarvan de helft voorwaardelijk, voert zijn advocaat geen verweer tegen de oplichting.

1 uur geleden
Minderjarige deed valse melding van wapen bij school Barneveld

BARNEVELD (ANP) - De politie heeft een minderjarige verdachte aangehouden voor het doen van een valse melding van een dreigende situatie met een pistool bij middelbare school De Meerwaarde in Barneveld. Vanwege de melding rond 10.00 uur schaalde de politie groot op met onder meer specialistische teams van de Dienst Speciale Interventies en een politiehelikopter. De school aan de Rietberglaan werd ontruimd.

1 uur geleden
Festivals zetten speciale bussen in tijdens NS-staking

HILVARENBEEK (ANP) - Best Kept Secret en Oerol zetten allebei speciale pendelbussen in voor bezoekers van de festivals die vrijdag beginnen. Best Kept Secret in Hilvarenbeek laat bussen rijden vanaf de NS-stations in Oss, Breda en Zaltbommel.

1 uur geleden
Hoogleraar: zet je schrap voor digitale dreiging bij NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet zich schrap zetten voor digitale dreiging tijdens de NAVO-top. Dat zegt Paul Ducheine, hoogleraar Cyber Warfare aan de Nederlandse Defensie Academie. Hoewel volgens hem niet valt te voorspellen of er iets gebeurt tijdens de top eind juni, adviseert hij organisaties zich goed voor te bereiden op mogelijke aanvallen.

2 uur geleden
Rechtbank spreekt oud-Kamerwoordvoerder vrij in zaak-Arib

DEN HAAG (ANP) - De voormalige woordvoerder van de Tweede Kamer is door de rechtbank Den Haag vrijgesproken. Ze werd ervan verdacht in de zaak-Arib vertrouwelijke stukken te hebben gelekt naar de pers. Volgens de rechter is er niet voldoende wettig en overtuigend bewijs dat Sonja K. inderdaad het lek was.

2 uur geleden