Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch geen coronabesmetting op cruise naar 'nergens' in Singapore

Toch geen coronabesmetting op cruise naar 'nergens' in Singapore

SINGAPORE (ANP/RTR) - De passagier die positief testte op het coronavirus aan boord van een cruise naar 'nergens', blijkt toch niet besmet te zijn. Door de vermeende besmetting keerde de boot een dag eerder terug naar de haven van Singapore en moesten de ongeveer 1700 passagiers woensdag zestien uur lang in hun hut blijven.

"Een laatste test heeft bevestigd dat de 83-jarige Singaporese man aan boord van Quantum of the Seas van Royal Caribbean International geen Covid-19-infectie heeft," aldus het ministerie van Volksgezondheid.

Alle passagiers hadden voor het vertrek van de vierdaagse cruise op maandag verplicht een coronatest ondergaan. Tijdens de reis meldde een 83-jarige man zich met diarree bij het medische centrum van het schip. Bij een nieuw onderzoek aan boord testte hij positief. Nadat het schip woensdag naar de haven was teruggekeerd werd de man in het ziekenhuis nogmaals getest. Daar testte hij donderdag negatief.

Coronamaatregelen

Cruisereizen naar 'nergens' stoppen na vertrek vanuit Singapore in geen enkele haven. Het schip zelf is de vakantiebestemming. De reizen zijn in november begonnen. Met het nieuwe type reizen, kunnen de aanbieders ondanks de reisbeperkingen vanwege de pandemie toch wat verdienen.

Aan boord gelden wel coronamaatregelen. Passagiers moeten 48 tot 72 uur voor vertrek een coronatest doen. Ook draagt iedereen de gehele reis mondkapjes en een elektronisch apparaat voor het traceren van contacten.

Meer uit Buitenland

VN: minstens 30.000 mensen ontheemd in Libanon

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.

20 minuten geleden
NAVO ingenomen met overleg over Franse kernwapens

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.

36 minuten geleden
Qatar: Iran valt niet alleen militaire doelen aan, maar hele land

DOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.

1 uur geleden
Saudi-Arabië waarschuwt voor escalatie na aanval op ambassade VS

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".

1 uur geleden
Trump erkent krapte in Amerikaanse munitievoorraden

ASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.

1 uur geleden
Kremlin verwacht door Iran-oorlog geen gesprekken in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.

2 uur geleden
Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden