Toch geen coronabesmetting op cruise naar 'nergens' in Singapore
SINGAPORE (ANP/RTR) - De passagier die positief testte op het coronavirus aan boord van een cruise naar 'nergens', blijkt toch niet besmet te zijn. Door de vermeende besmetting keerde de boot een dag eerder terug naar de haven van Singapore en moesten de ongeveer 1700 passagiers woensdag zestien uur lang in hun hut blijven.
"Een laatste test heeft bevestigd dat de 83-jarige Singaporese man aan boord van Quantum of the Seas van Royal Caribbean International geen Covid-19-infectie heeft," aldus het ministerie van Volksgezondheid.
Alle passagiers hadden voor het vertrek van de vierdaagse cruise op maandag verplicht een coronatest ondergaan. Tijdens de reis meldde een 83-jarige man zich met diarree bij het medische centrum van het schip. Bij een nieuw onderzoek aan boord testte hij positief. Nadat het schip woensdag naar de haven was teruggekeerd werd de man in het ziekenhuis nogmaals getest. Daar testte hij donderdag negatief.
Coronamaatregelen
Cruisereizen naar 'nergens' stoppen na vertrek vanuit Singapore in geen enkele haven. Het schip zelf is de vakantiebestemming. De reizen zijn in november begonnen. Met het nieuwe type reizen, kunnen de aanbieders ondanks de reisbeperkingen vanwege de pandemie toch wat verdienen.
Aan boord gelden wel coronamaatregelen. Passagiers moeten 48 tot 72 uur voor vertrek een coronatest doen. Ook draagt iedereen de gehele reis mondkapjes en een elektronisch apparaat voor het traceren van contacten.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
5 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
5 uur geleden