Toch geen coronabesmetting op cruise naar 'nergens' in Singapore
SINGAPORE (ANP/RTR) - De passagier die positief testte op het coronavirus aan boord van een cruise naar 'nergens', blijkt toch niet besmet te zijn. Door de vermeende besmetting keerde de boot een dag eerder terug naar de haven van Singapore en moesten de ongeveer 1700 passagiers woensdag zestien uur lang in hun hut blijven.
"Een laatste test heeft bevestigd dat de 83-jarige Singaporese man aan boord van Quantum of the Seas van Royal Caribbean International geen Covid-19-infectie heeft," aldus het ministerie van Volksgezondheid.
Alle passagiers hadden voor het vertrek van de vierdaagse cruise op maandag verplicht een coronatest ondergaan. Tijdens de reis meldde een 83-jarige man zich met diarree bij het medische centrum van het schip. Bij een nieuw onderzoek aan boord testte hij positief. Nadat het schip woensdag naar de haven was teruggekeerd werd de man in het ziekenhuis nogmaals getest. Daar testte hij donderdag negatief.
Coronamaatregelen
Cruisereizen naar 'nergens' stoppen na vertrek vanuit Singapore in geen enkele haven. Het schip zelf is de vakantiebestemming. De reizen zijn in november begonnen. Met het nieuwe type reizen, kunnen de aanbieders ondanks de reisbeperkingen vanwege de pandemie toch wat verdienen.
Aan boord gelden wel coronamaatregelen. Passagiers moeten 48 tot 72 uur voor vertrek een coronatest doen. Ook draagt iedereen de gehele reis mondkapjes en een elektronisch apparaat voor het traceren van contacten.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
2 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
3 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
3 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
3 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
4 uur geleden