Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch extra vergadering Veiligheidsberaad over 'actualiteit'

Toch extra vergadering Veiligheidsberaad over 'actualiteit'

ARNHEM (ANP) - Het Veiligheidsberaad komt vrijdagmiddag toch digitaal bij elkaar voor een extra vergadering over "de actualiteit", zoals een woordvoerder het noemt. Donderdag ging de voorgenomen extra vergadering niet door omdat justitieminister Dilan Yeşilgöz er niet bij kon zijn. Zij schuift vrijdagmiddag wel aan.

De 25 burgemeesters van het beraad krijgen zeer waarschijnlijk te horen wat het Outbreak Management Team (OMT) vrijdagochtend geadviseerd heeft aan het kabinet. Dat advies is belangrijk voor de eventuele spoedige heropening van de horeca- en cultuursector. De burgemeesters hebben maandag geëist dat deze sectoren voor het eind van de week van het kabinet moesten horen wanneer zij de deuren weer zouden kunnen openen.

De burgemeesters zijn als voorzitter van hun veiligheidsregio verantwoordelijk voor de uitvoering en handhaving van het coronabeleid. Dertig burgemeesters hebben deze week laten weten dat de rek uit de handhaving is en dat ze bovendien vinden dat de maatschappij weer open moet.

Meer uit Binnenland

Verdachte dodelijke aanrijding Vogelwaarde langer vast

VOGELWAARDE (ANP) - De inmiddels 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde vorige maand blijft 60 dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter dinsdag besloten.

14 minuten geleden
Dode en gewonden bij ongeval met drie vrachtwagens op A17

MOERDIJK (ANP) - Op de A17 bij Moerdijk heeft een ernstige aanrijding plaatsgevonden met drie vrachtwagens. Een persoon is daarbij om het leven gekomen. Twee slachtoffers zijn bekneld geraakt in een vrachtwagen, maar zij zijn inmiddels bevrijd.

21 minuten geleden
Politierechter veroordeelt drie mannen voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft dinsdag drie mannen van 23, 51 en 42 jaar veroordeeld voor hun aandeel bij de rellen op het Malieveld en de Lange Houtstraat in Den Haag op zaterdag 20 september 2025. De relschoppers hebben voorwaardelijke celstraffen gekregen.

37 minuten geleden
Rijkswaterstaat: neerslagtekort in Nederland verder toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de lichte neerslag van afgelopen week en de gebruikelijke temperatuur voor eind juli, is het neerslagtekort in Nederland verder toegenomen. Het tekort ligt ver boven het gemiddelde voor deze periode van het jaar, blijkt uit de nieuwste droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Ook zijn de grondwaterstanden op veel plaatsen laag tot zeer laag.

2 uur geleden
Haven van Deventer vanaf zaterdag dicht om laag waterpeil

DEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf zaterdag voor onbepaalde tijd dicht. De gemeente heeft aangekondigd dat de sluis dan niet meer opengaat, omdat de waterstand in de IJssel naar verwachting onder een kritieke grens zakt. Schepen moeten vrijdagavond de binnenhaven hebben verlaten, anders zitten ze voorlopig vast in Deventer.

2 uur geleden
Amsterdamse politie ontruimt gebouwen vanwege mogelijk explosief

AMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam-West heeft dinsdagmiddag bij de Nierkerkestraat de omgeving afgezet en gebouwen ontruimd. In een auto die crashte na een politieachtervolging zit mogelijk explosief materiaal, meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Inspectie: veiligheid onder druk in jeugdgevangenis Lelystad

LELYSTAD (ANP) - In de jeugdgevangenis in Lelystad staat de veiligheid van jongeren en personeel ernstig onder druk. Dat concluderen de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie van het Onderwijs na onderzoek.

3 uur geleden