Toch drie treinen van en naar Keulen dinsdag tijdens staking
UTRECHT (ANP) - Drie treinen rijden dinsdag toch vanuit Amsterdam naar Keulen en terug. Door de nieuwe staking van Duits spoorpersoneel dacht de NS eerst dat alle ritten zouden komen te vervallen, maar drie ICE's kunnen toch gaan door het inzetten van Nederlandse medewerkers. "Het kan zijn dat de treinen met onvoorziene omstandigheden te maken krijgen in Duitsland, er is dan kans op vertraging", waarschuwt een woordvoerder wel.
Reizigers kunnen dinsdag ook weer op drie momenten terug vanuit Keulen naar Amsterdam. Alle andere treinen, zoals die naar Berlijn, zijn wel nog altijd geschrapt.
De staking begint dinsdag om 02.00 uur en duurt 24 uur. De actie is uitgeroepen door de Duitse spoorvakbond GDL in een slepend arbeidsconflict met Deutsche Bahn. Het is al de zesde keer dat het werk wordt neergelegd op het Duitse spoor in dat maandenlange arbeidsconflict.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.
2 uur geleden