Toch demonstranten op Dam ondanks verbod voor die locatie
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam zijn woensdag toch enkele honderden pro-Palestijnse demonstranten bijeengekomen, ondanks het demonstratieverbod dat voor die locatie geldt. De gemeente had de actievoerders op het laatste moment een ontheffing gegeven om op het Westergasterrein te demonstreren.
Een verslaggever van het ANP ziet dat de politie al iemand oppakt. Ze is in groten getale aanwezig op de Dam. Demonstrant Frank van der Linde, die al twee keer tevergeefs een kort geding aanspande tegen het demonstratieverbod, laat aan de verslaggever weten dat de groep niet van plan is naar het Westergasterrein te gaan.
Tussen de politie en de actievoerders zijn enkele aanvaringen, ziet de ANP-verslaggever. De demonstranten roepen en zingen dingen als 'Fuck the police, no justice, no peace' en 'The people united will never be defeated'. De politie staat inmiddels aan een kant van de groep opgesteld maar grijpt nog niet in, meldt de verslaggever.
In de hoofdstad geldt tot donderdag 12.00 uur een noodverordening. Die werd vrijdagavond afgekondigd om het geweld na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
15 uur geleden