Toch demonstranten op Dam ondanks verbod voor die locatie
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam zijn woensdag toch enkele honderden pro-Palestijnse demonstranten bijeengekomen, ondanks het demonstratieverbod dat voor die locatie geldt. De gemeente had de actievoerders op het laatste moment een ontheffing gegeven om op het Westergasterrein te demonstreren.
Een verslaggever van het ANP ziet dat de politie al iemand oppakt. Ze is in groten getale aanwezig op de Dam. Demonstrant Frank van der Linde, die al twee keer tevergeefs een kort geding aanspande tegen het demonstratieverbod, laat aan de verslaggever weten dat de groep niet van plan is naar het Westergasterrein te gaan.
Tussen de politie en de actievoerders zijn enkele aanvaringen, ziet de ANP-verslaggever. De demonstranten roepen en zingen dingen als 'Fuck the police, no justice, no peace' en 'The people united will never be defeated'. De politie staat inmiddels aan een kant van de groep opgesteld maar grijpt nog niet in, meldt de verslaggever.
In de hoofdstad geldt tot donderdag 12.00 uur een noodverordening. Die werd vrijdagavond afgekondigd om het geweld na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
3 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
15 uur geleden