Toch compensatie voor alle boeren na waterschade Limburg
DEN HAAG (ANP) - Boeren die buiten de huidige waterschaderegelingen van de overheid voor de wateroverlast in Limburg vallen, krijgen alsnog een tegemoetkoming voor de geleden schade. Dat zegt het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Boeren- en tuindersorganisatie LTO Nederland deed eerder zijn beklag over de huidige regelingen, waardoor sommige boeren buiten de boot zouden vallen.
Sinds afgelopen vrijdag, toen een kaart van het schadegebied gepubliceerd werd, werkt het ministerie aan het vormgeven van de regeling. Volgens de woordvoerster geldt de regeling ook voor alle landbouwbedrijven in de uiterwaarden.
Volgens LTO zouden Noord-Brabantse agrariërs in de omgeving van Boxmeer, die gewassen telen in de uiterwaarden van de rivier de Maas en ook last hebben van de wateroverlast in Limburg, geen recht op compensatie hebben omdat de uiterwaarden volgens de overheid bedoeld zijn als waterberging. Dat zijn gebieden die soms onder water kunnen worden gezet. De boeren vinden dat er geen onderscheid moet worden gemaakt tussen binnen- en buitendijkse schade.
LTO registreerde al ruim tweehonderd meldingen van aangesloten boeren die buiten de regeling leken te vallen, goed voor een geschatte schade van ongeveer 2,3 miljoen euro. Die schade komt door het verloren gaan van bijvoorbeeld aardappelen, snij- en korrelmaïs, graszaad, gras- en hooiland. De verwachting is dat het probleem bij meer boeren speelt, maar dat die zich nog niet hebben gemeld.
Meer uit Financieel
SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geleden