TNO, Techleap en Invest-NL gaan samen start-ups helpen
DEN HAAG (ANP) - TNO, Techleap en Invest-NL gaan samenwerken om technologische innovaties sneller naar de markt te brengen. De organisaties willen start-ups helpen met het opschalen en versterken van de concurrentiekracht om het toekomstige verdienvermogen van Nederland en Europa veilig te stellen.
Slechts vier van de vijftig grootste techbedrijven wereldwijd zijn Europees en in Nederland ontbreekt de prioriteit om de juiste omstandigheden te creëren zodat techbedrijven internationaal kunnen doorgroeien. Hierin moet volgens de organisaties een inhaalslag worden gemaakt want techbedrijven spelen een belangrijke rol in grote uitdagingen zoals de circulaire economie en de energietransitie.
Dat het potentieel van Nederlands techondernemerschap niet volledig wordt benut blijkt uit het aantal nieuwe start-ups in Nederland. Dat aantal daalde vorig jaar voor het eerst, van 197 naar 128. De Nederlandse scale-upratio, ofwel het percentage start-ups dat doorgroeit tot minimaal 10 miljoen euro financiering, steeg van 13 procent naar 21,5 procent in de afgelopen vijf jaar. Nederland blijft daarmee achter bij het Europese gemiddelde van 23 procent en het Amerikaanse gemiddelde van 54 procent.
TNO, Techleap en Invest-NL kijken in eerste instantie naar innovaties in quantum, semicon en photonics. Nederland heeft in deze technologieën al een sterke positie op het gebied van talent en onderzoek. Bedrijven met de meeste potentie worden begeleid, gefinancierd en ondersteund door de drie organisaties. In een later stadium wordt ook gekeken naar innovaties op andere gebieden.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
13 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
15 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden