Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TNO, Techleap en Invest-NL gaan samen start-ups helpen

TNO, Techleap en Invest-NL gaan samen start-ups helpen

DEN HAAG (ANP) - TNO, Techleap en Invest-NL gaan samenwerken om technologische innovaties sneller naar de markt te brengen. De organisaties willen start-ups helpen met het opschalen en versterken van de concurrentiekracht om het toekomstige verdienvermogen van Nederland en Europa veilig te stellen.

Slechts vier van de vijftig grootste techbedrijven wereldwijd zijn Europees en in Nederland ontbreekt de prioriteit om de juiste omstandigheden te creëren zodat techbedrijven internationaal kunnen doorgroeien. Hierin moet volgens de organisaties een inhaalslag worden gemaakt want techbedrijven spelen een belangrijke rol in grote uitdagingen zoals de circulaire economie en de energietransitie.

Dat het potentieel van Nederlands techondernemerschap niet volledig wordt benut blijkt uit het aantal nieuwe start-ups in Nederland. Dat aantal daalde vorig jaar voor het eerst, van 197 naar 128. De Nederlandse scale-upratio, ofwel het percentage start-ups dat doorgroeit tot minimaal 10 miljoen euro financiering, steeg van 13 procent naar 21,5 procent in de afgelopen vijf jaar. Nederland blijft daarmee achter bij het Europese gemiddelde van 23 procent en het Amerikaanse gemiddelde van 54 procent.

TNO, Techleap en Invest-NL kijken in eerste instantie naar innovaties in quantum, semicon en photonics. Nederland heeft in deze technologieën al een sterke positie op het gebied van talent en onderzoek. Bedrijven met de meeste potentie worden begeleid, gefinancierd en ondersteund door de drie organisaties. In een later stadium wordt ook gekeken naar innovaties op andere gebieden.

Meer uit Financieel

Chinese export stijgt ondanks forse daling uitvoer naar VS

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De export van China is in april opnieuw flink gestegen. Vooral naar andere Aziatische landen en Europa nam de Chinese uitvoer toe. De Chinese export naar de Verenigde Staten nam echter fors af door de hoge importheffingen op Chinese goederen van de Amerikaanse president Donald Trump.

6 minuten geleden
Productie industrie groeit opnieuw in maart

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in maart opnieuw meer geproduceerd. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) lag de industriële productie 1,3 procent hoger dan in maart 2024. Het is de derde opeenvolgende productiestijging van de industrie, na anderhalf jaar van dalingen.

33 minuten geleden
Nederland opnieuw vierde op Europese welvaartslijst

DEN HAAG (ANP) - Nederland is opnieuw op de vierde plaats geëindigd op de Europese lijst van bruto binnenlands product (bbp) per inwoner, een maatstaf voor de materiële welvaart in een land. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was het bbp per inwoner vorig jaar 63.000 euro. Dat is ruim anderhalf keer zo veel als het gemiddelde in de Europese Unie.

1 uur geleden
Minder kampeerders door nat voorjaar, herstel verwacht dit jaar

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.

6 uur geleden
Minder kampeerders door nat voorjaar, herstel verwacht dit jaar

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.

7 uur geleden
Winsten Wall Street na Brits-Amerikaanse handelsdeal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Ook zei president Donald Trump dat hij de hoge heffingen op Chinese goederen kan verlagen als de handelsgesprekken tussen China en de VS in Zwitserland komend weekend goed verlopen en dat beleggers nu aandelen moeten kopen.

9 uur geleden
Bloomberg: moeder British Airways bestelt 30 Boeing-vliegtuigen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.

11 uur geleden