Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TNO, Techleap en Invest-NL gaan samen start-ups helpen

TNO, Techleap en Invest-NL gaan samen start-ups helpen

DEN HAAG (ANP) - TNO, Techleap en Invest-NL gaan samenwerken om technologische innovaties sneller naar de markt te brengen. De organisaties willen start-ups helpen met het opschalen en versterken van de concurrentiekracht om het toekomstige verdienvermogen van Nederland en Europa veilig te stellen.

Slechts vier van de vijftig grootste techbedrijven wereldwijd zijn Europees en in Nederland ontbreekt de prioriteit om de juiste omstandigheden te creëren zodat techbedrijven internationaal kunnen doorgroeien. Hierin moet volgens de organisaties een inhaalslag worden gemaakt want techbedrijven spelen een belangrijke rol in grote uitdagingen zoals de circulaire economie en de energietransitie.

Dat het potentieel van Nederlands techondernemerschap niet volledig wordt benut blijkt uit het aantal nieuwe start-ups in Nederland. Dat aantal daalde vorig jaar voor het eerst, van 197 naar 128. De Nederlandse scale-upratio, ofwel het percentage start-ups dat doorgroeit tot minimaal 10 miljoen euro financiering, steeg van 13 procent naar 21,5 procent in de afgelopen vijf jaar. Nederland blijft daarmee achter bij het Europese gemiddelde van 23 procent en het Amerikaanse gemiddelde van 54 procent.

TNO, Techleap en Invest-NL kijken in eerste instantie naar innovaties in quantum, semicon en photonics. Nederland heeft in deze technologieën al een sterke positie op het gebied van talent en onderzoek. Bedrijven met de meeste potentie worden begeleid, gefinancierd en ondersteund door de drie organisaties. In een later stadium wordt ook gekeken naar innovaties op andere gebieden.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

22 minuten geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

58 minuten geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

1 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

2 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

2 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

2 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

3 uur geleden