Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TNO, Techleap en Invest-NL gaan samen start-ups helpen

TNO, Techleap en Invest-NL gaan samen start-ups helpen

DEN HAAG (ANP) - TNO, Techleap en Invest-NL gaan samenwerken om technologische innovaties sneller naar de markt te brengen. De organisaties willen start-ups helpen met het opschalen en versterken van de concurrentiekracht om het toekomstige verdienvermogen van Nederland en Europa veilig te stellen.

Slechts vier van de vijftig grootste techbedrijven wereldwijd zijn Europees en in Nederland ontbreekt de prioriteit om de juiste omstandigheden te creëren zodat techbedrijven internationaal kunnen doorgroeien. Hierin moet volgens de organisaties een inhaalslag worden gemaakt want techbedrijven spelen een belangrijke rol in grote uitdagingen zoals de circulaire economie en de energietransitie.

Dat het potentieel van Nederlands techondernemerschap niet volledig wordt benut blijkt uit het aantal nieuwe start-ups in Nederland. Dat aantal daalde vorig jaar voor het eerst, van 197 naar 128. De Nederlandse scale-upratio, ofwel het percentage start-ups dat doorgroeit tot minimaal 10 miljoen euro financiering, steeg van 13 procent naar 21,5 procent in de afgelopen vijf jaar. Nederland blijft daarmee achter bij het Europese gemiddelde van 23 procent en het Amerikaanse gemiddelde van 54 procent.

TNO, Techleap en Invest-NL kijken in eerste instantie naar innovaties in quantum, semicon en photonics. Nederland heeft in deze technologieën al een sterke positie op het gebied van talent en onderzoek. Bedrijven met de meeste potentie worden begeleid, gefinancierd en ondersteund door de drie organisaties. In een later stadium wordt ook gekeken naar innovaties op andere gebieden.

Meer uit Financieel

Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

12 minuten geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

15 minuten geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

1 uur geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

1 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

2 uur geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

3 uur geleden
Musk: Tesla gaat in 2027 robots verkopen aan particulieren

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.

4 uur geleden