Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TNO: personeel Schiphol ervaart hoge werkdruk en weinig autonomie

TNO: personeel Schiphol ervaart hoge werkdruk en weinig autonomie

SCHIPHOL (ANP) - Medewerkers van de luchthaven Schiphol ervaren een relatief hoge werkdruk en weinig autonomie in vergelijking met andere werkenden in Nederland. Dat volgt uit onderzoek van TNO in opdracht van Schiphol en vakbonden FNV en CNV waaraan ongeveer 1600 van de in totaal 75.000 luchthavenmedewerkers hebben deelgenomen. Zo heeft personeel onder andere het gevoel niet altijd zelf beslissingen te kunnen nemen in het uitvoeren van werkzaamheden.

Ook vinden veel werknemers dat zij snel en hard moeten werken en veel werk moeten verzetten. Bijna drie op de tien ondervraagde Schipholmedewerkers ervaren autonomie in hun werk, landelijk is dat aandeel bijna zes op de tien.

Verder zijn werknemers op de luchthaven minder vaak tevreden over hun (sociale) veiligheid. Zo vindt 56 procent dat leidinggevenden er alles aan doen om onveilig werk te voorkomen. Landelijk ligt dit aandeel op ruim driekwart. Slechts iets meer dan de helft van de ondervraagden geeft aan genoeg tijd te hebben om veiligheidsprocedures te volgen tijdens het werk.

Ongewenst gedrag en discriminatie

Volgens het onderzoek krijgen medewerkers op Schiphol ook vaker te maken met conflicten, ongewenst gedrag en discriminatie. Daarnaast voelen ze zich minder vaak gezond, zijn ze vaker ontevreden met hun werk en kampen ze vaker met burn-outklachten.

Het onderzoek is het eerste in een reeks terugkerende studies naar werkdruk, sociale veiligheid en veiligheidscultuur van werknemers op de luchthaven. Schiphol, werkgevers en de bonden gaan op korte termijn met de resultaten aan de slag, aldus de luchthaven. "Dit onderzoek geeft ons een duidelijk beeld en benadrukt de noodzaak om als werkgever, opdrachtgever en werklocatie aan verbetering te blijven werken", zegt Esmé Valk, verantwoordelijk voor onder meer personeel.

FNV: indringende resultaten

"Deze indringende resultaten maken nu duidelijk dat er meer moet gebeuren en dwingt werkgevers en Schiphol tot actie om voor een fijne en veilige werkplek te zorgen", zegt FNV-campagneleider Jaap de Bie. Volgens CNV-campagneleider Erik Maas vragen de uitkomsten om "stevige maatregelen en een duidelijk plan van aanpak, waarin alle betrokken partijen hun verantwoordelijkheid nemen".

Meer uit Financieel

Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het terugsturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft.

29 minuten geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

2 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

12 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

12 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

15 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

17 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

17 uur geleden