Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TNO onderzoekt flexibel zonne-energiesysteem op water

TNO onderzoekt flexibel zonne-energiesysteem op water

DEN HAAG (ANP) - Een consortium onder leiding van onderzoeksinstituut TNO is een onderzoek begonnen naar flexibele zonne-energiesystemen op water. Het systeem bestaat uit flexibele drijvers met daarop gemonteerde flexibele zonnepanelen. Het project is de afgelopen dagen geïnstalleerd in het Fieldlab Green Economy Westvoorne in het Oostvoornse Meer, vlakbij de Maasvlakte. De pilot loopt tot de zomer van 2022.

De flexibele materialen zijn door het consortium ontwikkeld. Door deze toepassing buigen de drijvers en de panelen mee met de golven. Ze bieden minder weerstand aan de golven waardoor de drijvers en de verankering lichter, en daarmee goedkoper, kunnen worden uitgevoerd dan bij starre drijvers.

Bij het onderzoek wordt onder meer gekeken naar de energie-opbrengst van de zonnepanelen, gedrag van de drijvers bij golven en harde wind, de aangroei van organisch materiaal en economische haalbaarheid.

Na afronding van dit project is de vervolgstap het bouwen en installeren van een systeem op de Noordzee. Het is de ambitie om rond 2024 een commercieel systeem te bouwen dat aangelegd en aangesloten kan worden bij een van de nieuwe windparken op de Noordzee.

Meer uit Financieel

Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

34 minuten geleden
Vakbond FNV gaat staken in zuivelindustrie na verlopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.

1 uur geleden
Zoon Mango-oprichter stapt opzij voor onderzoek dood vader

MARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.

1 uur geleden
Werkgevers kampen met planningsproblemen door personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.

3 uur geleden
Gasprijs stijgt door onzekerheid over vredesakkoord VS en Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer gestegen na de flinke daling een dag eerder. De stijging volgde op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De Amerikaanse strijdkrachten vielen maandagnacht doelen aan in het zuiden van Iran. Doelwit waren onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen.

3 uur geleden
Topman OpenAI: AI kost minder banen dan gevreesd

SYDNEY (ANP/RTR) - Sam Altman, topman van OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, zegt dat de ontwikkeling van AI niet zoveel banen voor hoger opgeleiden heeft gekost als waarvoor werd gevreesd. Dit zei hij tijdens een conferentie van de Commonwealth Bank of Australia. Hij onderbouwde zijn uitspraken niet met cijfers.

5 uur geleden
AEX-index begint afwachtend na nieuwe aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers namen een afwachtende houding aan na de nieuwe aanvallen van de Amerikaanse strijdkrachten op doelen in het zuiden van Iran. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is een akkoord om de oorlog te beëindigen echter "nog steeds mogelijk".

5 uur geleden