Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TNO onderzoekt flexibel zonne-energiesysteem op water

TNO onderzoekt flexibel zonne-energiesysteem op water

DEN HAAG (ANP) - Een consortium onder leiding van onderzoeksinstituut TNO is een onderzoek begonnen naar flexibele zonne-energiesystemen op water. Het systeem bestaat uit flexibele drijvers met daarop gemonteerde flexibele zonnepanelen. Het project is de afgelopen dagen geïnstalleerd in het Fieldlab Green Economy Westvoorne in het Oostvoornse Meer, vlakbij de Maasvlakte. De pilot loopt tot de zomer van 2022.

De flexibele materialen zijn door het consortium ontwikkeld. Door deze toepassing buigen de drijvers en de panelen mee met de golven. Ze bieden minder weerstand aan de golven waardoor de drijvers en de verankering lichter, en daarmee goedkoper, kunnen worden uitgevoerd dan bij starre drijvers.

Bij het onderzoek wordt onder meer gekeken naar de energie-opbrengst van de zonnepanelen, gedrag van de drijvers bij golven en harde wind, de aangroei van organisch materiaal en economische haalbaarheid.

Na afronding van dit project is de vervolgstap het bouwen en installeren van een systeem op de Noordzee. Het is de ambitie om rond 2024 een commercieel systeem te bouwen dat aangelegd en aangesloten kan worden bij een van de nieuwe windparken op de Noordzee.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd, consumentenvertrouwen VS zwak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.

5 uur geleden
Trump: geen zorgen over bubbelvorming bij AI-investeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiële markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.

5 uur geleden
Honderden vluchten VS geannuleerd om shutdown

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.

9 uur geleden
Opnieuw verlies voor AEX-index op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.

10 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar laagste niveau in ruim 3 jaar

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Airbnb en Expedia bij winnaars op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.

12 uur geleden
Lukoil na klappen deal alsnog dicht bij verkoop buitenlandse tak

BRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.

12 uur geleden