Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TKH Group zakt op positief Damrak na resultaten

TKH Group zakt op positief Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - TKH Group behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De technologiegroep zag de omzet en nettowinst in de eerste jaarhelft dalen en voldeed niet aan de verwachtingen van beleggers en analisten. De prestaties in het tweede kwartaal waren volgens topman Alexander van der Lof wel aanzienlijk beter dan in de eerste drie maanden van het jaar. Het bedrijf uit het Twentse Haaksbergen, dat onder meer kabels maakt, wil daarnaast jaarlijks zo'n 15 miljoen euro aan kosten besparen. Het aandeel daalde bijna 7 procent en was daarmee de grootste daler bij de middelgrote bedrijven.

De algehele stemming op het Damrak was positief. Beleggers trokken zich op aan een sterk herstel van de Japanse beurs. De Nikkei in Tokio klom 3,5 procent en maakte daarmee de zware verliezen van vorige week volledig goed. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 888,87 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 865,52 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,4 procent.

Chipmachinemaker ASML (plus 1,1 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een stevige koerswinst van het belangrijke Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia (plus 4 procent) op Wall Street. Staalfabrikant ArcelorMittal sloot de rij met een verlies van 0,8 procent. Laadpalenmaker Alfen ging aan kop in de MidKap met een plus van 1,9 procent.

HelloFresh in de plus

In Kopenhagen zakte de Deense sieradenverkoper Pandora 2 procent, ondanks beter dan verwachte cijfers. Ook verhoogde het bedrijf voor de tweede keer dit jaar de groeiverwachtingen. HelloFresh werd 15 procent meer waard in Frankfurt, na goed ontvangen resultaten van de Duitse bezorger van maaltijdboxen en kant- en klaarmaaltijden.

Beleggers wachten nog op de Amerikaanse producentenprijzen, die later op de dag naar buiten komen. De prijzen die fabrikanten voor hun producten vragen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie worden aangewakkerd, terwijl bij dalende prijzen de inflatie wordt afgeremd. Woensdag staat het Amerikaanse inflatiecijfer op het programma. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Federal Reserve in september kan beginnen met het verlagen van de rente.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0940 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 79,54 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 81,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

33 minuten geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

45 minuten geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

3 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

5 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

5 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

6 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

14 uur geleden