Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TKH Group zakt op positief Damrak na resultaten

TKH Group zakt op positief Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - TKH Group behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De technologiegroep zag de omzet en nettowinst in de eerste jaarhelft dalen en voldeed niet aan de verwachtingen van beleggers en analisten. De prestaties in het tweede kwartaal waren volgens topman Alexander van der Lof wel aanzienlijk beter dan in de eerste drie maanden van het jaar. Het bedrijf uit het Twentse Haaksbergen, dat onder meer kabels maakt, wil daarnaast jaarlijks zo'n 15 miljoen euro aan kosten besparen. Het aandeel daalde bijna 7 procent en was daarmee de grootste daler bij de middelgrote bedrijven.

De algehele stemming op het Damrak was positief. Beleggers trokken zich op aan een sterk herstel van de Japanse beurs. De Nikkei in Tokio klom 3,5 procent en maakte daarmee de zware verliezen van vorige week volledig goed. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 888,87 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 865,52 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,4 procent.

Chipmachinemaker ASML (plus 1,1 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een stevige koerswinst van het belangrijke Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia (plus 4 procent) op Wall Street. Staalfabrikant ArcelorMittal sloot de rij met een verlies van 0,8 procent. Laadpalenmaker Alfen ging aan kop in de MidKap met een plus van 1,9 procent.

HelloFresh in de plus

In Kopenhagen zakte de Deense sieradenverkoper Pandora 2 procent, ondanks beter dan verwachte cijfers. Ook verhoogde het bedrijf voor de tweede keer dit jaar de groeiverwachtingen. HelloFresh werd 15 procent meer waard in Frankfurt, na goed ontvangen resultaten van de Duitse bezorger van maaltijdboxen en kant- en klaarmaaltijden.

Beleggers wachten nog op de Amerikaanse producentenprijzen, die later op de dag naar buiten komen. De prijzen die fabrikanten voor hun producten vragen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie worden aangewakkerd, terwijl bij dalende prijzen de inflatie wordt afgeremd. Woensdag staat het Amerikaanse inflatiecijfer op het programma. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Federal Reserve in september kan beginnen met het verlagen van de rente.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0940 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 79,54 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 81,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index stijgt na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.

22 minuten geleden
Voorstel Wennink: stel regeringscommissaris voor welvaart aan

DEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissaris moet de regering bijstaan om strategische projecten sneller te kunnen uitvoeren. Dat is een van de voorstellen die oud-ASML-topman Peter Wennink doet in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen. Nu dreigt Nederland als land onaantrekkelijk te worden voor bedrijven om in te investeren door vastlopend beleid, waarschuwt Wennink in zijn rapport.

40 minuten geleden
Rapport Wennink: moeilijke keuzes nodig om welvaart te behouden

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet een aantal moeilijke keuzes maken om investeringen te stimuleren en zijn welvaart te behouden. Dat schrijft oud-ASML-topman Peter Wennink in zijn rapport dat hij op verzoek van het kabinet schreef. Om Nederland van het stikstofslot te halen moet ingegrepen worden in de melkveehouderij, staat in het rapport. Ook moet het stelsel voor sociale zekerheid op de schop en sommige energieslurpende industrieën kunnen best uit Nederland verdwijnen, schrijven Wennink en medeopstellers van het rapport.

40 minuten geleden
Reddit spant rechtszaak aan tegen socialemediaverbod Australië

CANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.

1 uur geleden
Centrale bank Rusland: EU-plan voor gebruik tegoeden is illegaal

MOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.

1 uur geleden
Opnieuw minder bedrijven failliet in november

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.

2 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.

2 uur geleden