Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TKH Group zakt op positief Damrak na resultaten

TKH Group zakt op positief Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - TKH Group behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De technologiegroep zag de omzet en nettowinst in de eerste jaarhelft dalen en voldeed niet aan de verwachtingen van beleggers en analisten. De prestaties in het tweede kwartaal waren volgens topman Alexander van der Lof wel aanzienlijk beter dan in de eerste drie maanden van het jaar. Het bedrijf uit het Twentse Haaksbergen, dat onder meer kabels maakt, wil daarnaast jaarlijks zo'n 15 miljoen euro aan kosten besparen. Het aandeel daalde bijna 7 procent en was daarmee de grootste daler bij de middelgrote bedrijven.

De algehele stemming op het Damrak was positief. Beleggers trokken zich op aan een sterk herstel van de Japanse beurs. De Nikkei in Tokio klom 3,5 procent en maakte daarmee de zware verliezen van vorige week volledig goed. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 888,87 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 865,52 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,4 procent.

Chipmachinemaker ASML (plus 1,1 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een stevige koerswinst van het belangrijke Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia (plus 4 procent) op Wall Street. Staalfabrikant ArcelorMittal sloot de rij met een verlies van 0,8 procent. Laadpalenmaker Alfen ging aan kop in de MidKap met een plus van 1,9 procent.

HelloFresh in de plus

In Kopenhagen zakte de Deense sieradenverkoper Pandora 2 procent, ondanks beter dan verwachte cijfers. Ook verhoogde het bedrijf voor de tweede keer dit jaar de groeiverwachtingen. HelloFresh werd 15 procent meer waard in Frankfurt, na goed ontvangen resultaten van de Duitse bezorger van maaltijdboxen en kant- en klaarmaaltijden.

Beleggers wachten nog op de Amerikaanse producentenprijzen, die later op de dag naar buiten komen. De prijzen die fabrikanten voor hun producten vragen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie worden aangewakkerd, terwijl bij dalende prijzen de inflatie wordt afgeremd. Woensdag staat het Amerikaanse inflatiecijfer op het programma. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Federal Reserve in september kan beginnen met het verlagen van de rente.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0940 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 79,54 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 81,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beleggers in New York schrikken van stijging producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.

1 uur geleden
Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

2 uur geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

2 uur geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

2 uur geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

2 uur geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

3 uur geleden
Duitse rechters: kleinere Milka-reep moest in andere verpakking

BREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.

4 uur geleden