TKH Group zakt op positief Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - TKH Group behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De technologiegroep zag de omzet en nettowinst in de eerste jaarhelft dalen en voldeed niet aan de verwachtingen van beleggers en analisten. De prestaties in het tweede kwartaal waren volgens topman Alexander van der Lof wel aanzienlijk beter dan in de eerste drie maanden van het jaar. Het bedrijf uit het Twentse Haaksbergen, dat onder meer kabels maakt, wil daarnaast jaarlijks zo'n 15 miljoen euro aan kosten besparen. Het aandeel daalde bijna 7 procent en was daarmee de grootste daler bij de middelgrote bedrijven.
De algehele stemming op het Damrak was positief. Beleggers trokken zich op aan een sterk herstel van de Japanse beurs. De Nikkei in Tokio klom 3,5 procent en maakte daarmee de zware verliezen van vorige week volledig goed. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 888,87 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 865,52 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,4 procent.
Chipmachinemaker ASML (plus 1,1 procent) was de sterkste stijger in de AEX, na een stevige koerswinst van het belangrijke Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia (plus 4 procent) op Wall Street. Staalfabrikant ArcelorMittal sloot de rij met een verlies van 0,8 procent. Laadpalenmaker Alfen ging aan kop in de MidKap met een plus van 1,9 procent.
HelloFresh in de plus
In Kopenhagen zakte de Deense sieradenverkoper Pandora 2 procent, ondanks beter dan verwachte cijfers. Ook verhoogde het bedrijf voor de tweede keer dit jaar de groeiverwachtingen. HelloFresh werd 15 procent meer waard in Frankfurt, na goed ontvangen resultaten van de Duitse bezorger van maaltijdboxen en kant- en klaarmaaltijden.
Beleggers wachten nog op de Amerikaanse producentenprijzen, die later op de dag naar buiten komen. De prijzen die fabrikanten voor hun producten vragen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie worden aangewakkerd, terwijl bij dalende prijzen de inflatie wordt afgeremd. Woensdag staat het Amerikaanse inflatiecijfer op het programma. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Federal Reserve in september kan beginnen met het verlagen van de rente.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0940 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 79,54 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 81,65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
6 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
18 minuten geledenRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
3 uur geleden