Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TKH daalt op Damrak

TKH daalt op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam bleef maandag dicht bij huis. Ook de andere Europese beurzen lieten weinig beweging zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en hielden de blik gericht op de ontwikkelingen rond de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Op het Damrak daalde technologiegroep TKH na een verlaging van de resultaatverwachting voor dit jaar.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 598,79 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 900,20 punten. De beurs in Parijs verloor 0,1 procent en Frankfurt ging een fractie omlaag. De Londense FTSE won 0,1 procent.

TKH verloor 2,5 procent bij de middelgrote bedrijven. Het technologiebedrijf kampt naar eigen zeggen met de verslechterde situatie in de Duitse industrie. Ook de stikstof- en PFAS-problemen van de bouwsector in Nederland sijpelen door in de resultaten.

Overnamebod Euronext

Sterkste stijger in de AEX was biotechnoloog Galapagos met een winst van 1,4 procent. DSM won 0,4 procent. Het speciaalchemieconcern neemt voor 150 miljoen euro Royal CSK over. Informatieleverancier Wolters Kluwer sloot de rij met een verlies van 1,2 procent. Bij de kleinere bedrijven was Kiadis Pharma (plus 10 procent) opnieuw een opvallende stijger. Vrijdag won het biotechnologiebedrijf al ruim 13 procent.

Euronext klom 2 procent. De beursuitbater meldde in gesprek te zijn met zijn Spaanse branchegenoot Bolsas y Mercados Españoles (BME) over een overname. De Zwitserse concurrent SIX Swiss Exchange reageerde daarop door meteen een bod van 2,84 miljard euro uit te brengen op BME (plus 35 procent in Madrid).

Koersen

In Frankfurt zette Qiagen (plus 13 procent) de opmars voort. De Nederlands-Duitse biotechnoloog bevestigde te gaan praten met potentiële kopers. Greenyard dikte 21 procent aan in Brussel. De Belgische groente- en fruithandelaar profiteert naar eigen zeggen van de eerder ingezette transformatie en sloot de eerste jaarhelft af met een fors hoger resultaat.

De euro was 1,1063 dollar waard tegen 1,1044 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 57,78 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 63,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

3 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

3 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

4 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

5 uur geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

6 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

7 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

8 uur geleden