Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdedigster Wüst op 1500 meter in 12e rit tegen Blondin

Titelverdedigster Wüst op 1500 meter in 12e rit tegen Blondin

BEIJING (ANP) - Ireen Wüst neemt het maandag tijdens haar laatste olympische optreden op de 1500 meter op tegen Ivanie Blondin. De 35-jarige Nederlandse en de 31-jarige Canadese zijn ingedeeld in de twaalfde van in totaal vijftien ritten.

Wüst won de 1500 meter bij de Spelen van 2010 en 2018. In 2006 en 2014 verzekerde ze zich juist van olympisch goud op de 3000 meter. Met winst op de ploegenachtervolging in Sotsji (2014) staat de Brabantse voorlopig op vijf olympische titels. In Beijing doet Wüst later deze Spelen nog mee aan de 1000 meter en de ploegenachtervolging.

Antoinette de Jong en Marijke Groenewoud zijn de andere Oranje-deelneemsters aan de 1500 meter. De Jong, die zaterdag teleurstelde met de achtste plek op de 3 kilometer, schaatst in de elfde rit tegen de Kazachse Nadezjda Morozova. Groenewoud is ingedeeld in het negende paar met de Chinese rijdster Qi Yin.

De 1500 meter voor vrouwen begint om 09.30 uur Nederlandse tijd in de National Speed Skating Oval van Beijing. TeamNL behaalde deze Spelen tot dusverre twee medailles bij het langebaanschaatsen. Irene Schouten won de 3000 meter voor vrouwen en Patrick Roest eindigde op de 5 kilometer voor mannen als tweede.

Meer uit Sport

Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

8 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

15 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

16 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

18 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

21 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

22 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

23 uur geleden