Titelverdedigster Wüst op 1500 meter in 12e rit tegen Blondin
BEIJING (ANP) - Ireen Wüst neemt het maandag tijdens haar laatste olympische optreden op de 1500 meter op tegen Ivanie Blondin. De 35-jarige Nederlandse en de 31-jarige Canadese zijn ingedeeld in de twaalfde van in totaal vijftien ritten.
Wüst won de 1500 meter bij de Spelen van 2010 en 2018. In 2006 en 2014 verzekerde ze zich juist van olympisch goud op de 3000 meter. Met winst op de ploegenachtervolging in Sotsji (2014) staat de Brabantse voorlopig op vijf olympische titels. In Beijing doet Wüst later deze Spelen nog mee aan de 1000 meter en de ploegenachtervolging.
Antoinette de Jong en Marijke Groenewoud zijn de andere Oranje-deelneemsters aan de 1500 meter. De Jong, die zaterdag teleurstelde met de achtste plek op de 3 kilometer, schaatst in de elfde rit tegen de Kazachse Nadezjda Morozova. Groenewoud is ingedeeld in het negende paar met de Chinese rijdster Qi Yin.
De 1500 meter voor vrouwen begint om 09.30 uur Nederlandse tijd in de National Speed Skating Oval van Beijing. TeamNL behaalde deze Spelen tot dusverre twee medailles bij het langebaanschaatsen. Irene Schouten won de 3000 meter voor vrouwen en Patrick Roest eindigde op de 5 kilometer voor mannen als tweede.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
6 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
12 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
12 uur geleden