Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdedigster Wüst op 1500 meter in 12e rit tegen Blondin

Titelverdedigster Wüst op 1500 meter in 12e rit tegen Blondin

BEIJING (ANP) - Ireen Wüst neemt het maandag tijdens haar laatste olympische optreden op de 1500 meter op tegen Ivanie Blondin. De 35-jarige Nederlandse en de 31-jarige Canadese zijn ingedeeld in de twaalfde van in totaal vijftien ritten.

Wüst won de 1500 meter bij de Spelen van 2010 en 2018. In 2006 en 2014 verzekerde ze zich juist van olympisch goud op de 3000 meter. Met winst op de ploegenachtervolging in Sotsji (2014) staat de Brabantse voorlopig op vijf olympische titels. In Beijing doet Wüst later deze Spelen nog mee aan de 1000 meter en de ploegenachtervolging.

Antoinette de Jong en Marijke Groenewoud zijn de andere Oranje-deelneemsters aan de 1500 meter. De Jong, die zaterdag teleurstelde met de achtste plek op de 3 kilometer, schaatst in de elfde rit tegen de Kazachse Nadezjda Morozova. Groenewoud is ingedeeld in het negende paar met de Chinese rijdster Qi Yin.

De 1500 meter voor vrouwen begint om 09.30 uur Nederlandse tijd in de National Speed Skating Oval van Beijing. TeamNL behaalde deze Spelen tot dusverre twee medailles bij het langebaanschaatsen. Irene Schouten won de 3000 meter voor vrouwen en Patrick Roest eindigde op de 5 kilometer voor mannen als tweede.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

5 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

5 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

8 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

9 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

9 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

11 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

11 uur geleden