Titelverdedigster Vondrousova na één ronde klaar op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Marketa Vondrousova is op Wimbledon al in de eerste ronde uitgeschakeld. De Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 83 van de wereld, was in twee sets te sterk voor de Tsjechische tennisster: 6-4 6-2. Het is voor het eerst in dertig jaar dat de winnares van het jaar ervoor meteen strandt. Dat overkwam destijds de Duitse Steffi Graf.
Vondrousova was de nummer 6 van de plaatsingslijst. Vorig jaar was ze nog de eerste ongeplaatste speelster ooit die de titel opeiste op Wimbledon. Haar voorbereiding was niet perfect geweest, de Tsjechische werd gehinderd door een heupblessure.
Nummer 1 van de wereld, de Poolse Iga Swiatek, was in de eerste ronde van het grastoernooi in twee sets te sterk voor Sofia Kenin uit de Verenigde Staten: 6-3 6-4.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
4 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
18 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
21 uur geleden