Titelverdedigster Visser als snelste naar halve finales 60 horden
TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft een flitsende start gemaakt op de 60 meter horden bij de EK indooratletiek. De regerend Europees kampioene plaatste zich als snelste voor de halve finales. Ze won haar serie in 7,92 en aan die tijd kwamen haar concurrenten in de andere vijf heats niet.
Visser snelde eind februari in Madrid naar een tijd van 7,81 seconden. Het was niet alleen een Nederlands record, maar ook de beste tijd van een Europese atlete in dit indoorseizoen. De 26-jarige Noord-Hollandse is de topkandidate voor het goud in Torun.
Zoë Sedney kwalificeerde zich ook voor de halve finales. Het pas 19-jarige talent eindigde in 8,01 als tweede in haar heat en plaatste zich direct voor de volgende ronde. De halve finales en de finale van de 60 horden zijn zondag.
'Kan zeker nog sneller'
"Het was vooral de bedoeling scherp te worden en het gevoel te krijgen", zei Visser na haar race. "Morgen moet het gewoon wat scherper. Het is een beetje vervelend dat de halve finale en finale op dezelfde dag plaatsvinden, maar dat is voor iedereen hetzelfde."
In haar serie was ook goed te zien dat Visser de horderace over 60 meter, hoe kort ook, iets anders indeelt. In acht stappen is ze bij de eerste horde en daar springt ze dan van iets grotere afstand overheen, zodat ze na de landing kort achter het hekje beter kan doorversnellen. "Nu goed rusten, dan kan het zeker nog sneller."
Koen Smet slaagde erin zich te plaatsen voor de halve finales van de 60 meter horden bij de mannen. De vierde plaats in zijn serie volstond om nogmaals in actie te komen in de Arena van Torun. Smet liep 7,80 en ging naar eigen zeggen niet voluit. Hij scherpte dit seizoen zijn persoonlijk record aan tot 7,65.
Meer uit Sport
OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.
4 uur geledenTOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.
7 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de Mosselcross in Dendermonde op haar naam geschreven. De 37-jarige Nederlandse wereldkampioen bleef haar landgenoten Ceylin del Carmen Alvarado en Denise Betsema voor.
7 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
12 uur geleden