Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdedigster Van Vleuten wint tweede rit Giro Donne

Titelverdedigster Van Vleuten wint tweede rit Giro Donne

MARRADI (ANP) - Titelverdedigster Annemiek van Vleuten heeft haar eerste etappezege van deze Giro Donne binnen. Na een rit over 101,4 kilometer van Bagno a Ripoli naar Marradi was ze de beste in de eerste bergrit. Ze reed weg op de laatste beklimming en kwam solo als eerste over de finish. Ze boekte de honderdste overwinning in haar loopbaan.

Van Vleuten won de Ronde van Italië voor vrouwen in 2018, 2019 en 2022. Met haar eerste etappezege in haar laatste Giro pakte ze ook de roze leiderstrui.

De eerste etappe werd vrijdag vanwege het slechte weer geannuleerd. Een aantal rensters onder wie Van Vleuten en Marianne Vos was al vroeg gestart in de tijdrit over 4,4 kilometer. Maar daarna ging het hard regenen en waaien. Diverse rensters gingen onderuit, waarna de organisatie besloot de etappe te annuleren.

Zaterdag konden de rensters als gepland van start in de tweede rit. Er volgden diverse aanvallen, maar pas 20 kilometer voor de finish slaagden de Spaanse Irene Mendez en de Noorse Susanne Andersen erin weg te rijden. Ze pakten zo'n 3 minuten, maar voor de beklimming van de Passo della Colla werden ze teruggepakt. Van Vleuten reed aan het einde van de klim met succes weg, kwam als eerste boven en hield vol tot aan de finish.

Meer uit Sport

Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

1 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

1 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

2 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

2 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

2 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

2 uur geleden
Schaatsster Kerkhoff op Spelen naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.

2 uur geleden