Titelverdedigster Van Vleuten wint tweede rit Giro Donne
MARRADI (ANP) - Titelverdedigster Annemiek van Vleuten heeft haar eerste etappezege van deze Giro Donne binnen. Na een rit over 101,4 kilometer van Bagno a Ripoli naar Marradi was ze de beste in de eerste bergrit. Ze reed weg op de laatste beklimming en kwam solo als eerste over de finish. Ze boekte de honderdste overwinning in haar loopbaan.
Van Vleuten won de Ronde van Italië voor vrouwen in 2018, 2019 en 2022. Met haar eerste etappezege in haar laatste Giro pakte ze ook de roze leiderstrui.
De eerste etappe werd vrijdag vanwege het slechte weer geannuleerd. Een aantal rensters onder wie Van Vleuten en Marianne Vos was al vroeg gestart in de tijdrit over 4,4 kilometer. Maar daarna ging het hard regenen en waaien. Diverse rensters gingen onderuit, waarna de organisatie besloot de etappe te annuleren.
Zaterdag konden de rensters als gepland van start in de tweede rit. Er volgden diverse aanvallen, maar pas 20 kilometer voor de finish slaagden de Spaanse Irene Mendez en de Noorse Susanne Andersen erin weg te rijden. Ze pakten zo'n 3 minuten, maar voor de beklimming van de Passo della Colla werden ze teruggepakt. Van Vleuten reed aan het einde van de klim met succes weg, kwam als eerste boven en hield vol tot aan de finish.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
46 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
3 uur geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
9 uur geleden