Titelverdedigster Van Vleuten wint tweede rit Giro Donne
MARRADI (ANP) - Titelverdedigster Annemiek van Vleuten heeft haar eerste etappezege van deze Giro Donne binnen. Na een rit over 101,4 kilometer van Bagno a Ripoli naar Marradi was ze de beste in de eerste bergrit. Ze reed weg op de laatste beklimming en kwam solo als eerste over de finish. Ze boekte de honderdste overwinning in haar loopbaan.
Van Vleuten won de Ronde van Italië voor vrouwen in 2018, 2019 en 2022. Met haar eerste etappezege in haar laatste Giro pakte ze ook de roze leiderstrui.
De eerste etappe werd vrijdag vanwege het slechte weer geannuleerd. Een aantal rensters onder wie Van Vleuten en Marianne Vos was al vroeg gestart in de tijdrit over 4,4 kilometer. Maar daarna ging het hard regenen en waaien. Diverse rensters gingen onderuit, waarna de organisatie besloot de etappe te annuleren.
Zaterdag konden de rensters als gepland van start in de tweede rit. Er volgden diverse aanvallen, maar pas 20 kilometer voor de finish slaagden de Spaanse Irene Mendez en de Noorse Susanne Andersen erin weg te rijden. Ze pakten zo'n 3 minuten, maar voor de beklimming van de Passo della Colla werden ze teruggepakt. Van Vleuten reed aan het einde van de klim met succes weg, kwam als eerste boven en hield vol tot aan de finish.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
3 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
22 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden