Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdedigster Van Vleuten wint tweede rit Giro Donne

Titelverdedigster Van Vleuten wint tweede rit Giro Donne

MARRADI (ANP) - Titelverdedigster Annemiek van Vleuten heeft haar eerste etappezege van deze Giro Donne binnen. Na een rit over 101,4 kilometer van Bagno a Ripoli naar Marradi was ze de beste in de eerste bergrit. Ze reed weg op de laatste beklimming en kwam solo als eerste over de finish. Ze boekte de honderdste overwinning in haar loopbaan.

Van Vleuten won de Ronde van Italië voor vrouwen in 2018, 2019 en 2022. Met haar eerste etappezege in haar laatste Giro pakte ze ook de roze leiderstrui.

De eerste etappe werd vrijdag vanwege het slechte weer geannuleerd. Een aantal rensters onder wie Van Vleuten en Marianne Vos was al vroeg gestart in de tijdrit over 4,4 kilometer. Maar daarna ging het hard regenen en waaien. Diverse rensters gingen onderuit, waarna de organisatie besloot de etappe te annuleren.

Zaterdag konden de rensters als gepland van start in de tweede rit. Er volgden diverse aanvallen, maar pas 20 kilometer voor de finish slaagden de Spaanse Irene Mendez en de Noorse Susanne Andersen erin weg te rijden. Ze pakten zo'n 3 minuten, maar voor de beklimming van de Passo della Colla werden ze teruggepakt. Van Vleuten reed aan het einde van de klim met succes weg, kwam als eerste boven en hield vol tot aan de finish.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

9 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

12 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

14 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

15 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

1 dag geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden