Titelverdedigster Sofia Kenin uitgeschakeld op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Amerikaanse tennisster Sofia Kenin is al in de tweede ronde uitgeschakeld op de Australian Open. De als vierde geplaatste titelverdedigster in Melbourne verloor kansloos in twee sets van de 35-jarige Estse Kaia Kanepi: 3-6 2-6.
Kenin had vooral moeite met de harde service van de nummer 65 van de wereldranglijst, die de wedstrijd afsloot met haar tiende ace van de wedstrijd. Ze bereikte voor de derde keer in haar carrière de derde ronde in Melbourne.
De Amerikaanse nummer 4 van de wereld won vorig jaar de Australian Open door in de finale de Spaanse Garbiñe Muguruza in drie sets te verslaan. Het was haar eerste grandslamzege.
'Niet 100 procent'
"Ik weet dat ik niet goed met de druk ben omgegaan. Ik bedoel, ik heb nog geen ervaring met het verdedigen van een grandslamtitel. Ik ben niet 100 procent, fysiek, mentaal en qua tennis niet. Niets voelt goed op dit moment", zei de emotionele Kenin tijdens de persconferentie. "Ik wist dat er emoties bij kwamen kijken en ik was dan ook erg nerveus. Het is zeker weten zwaar. De Australische tour heeft me zeker gegrepen."
Kenin noteerde 22 onnodige fouten. Ze had in de openingsronde al opvallend veel moeite met de Australische wildcardspeelster Maddison Inglis.
Ashleigh Barty, de Australische nummer 1 van de plaatsingslijst, bereikte wel de derde ronde. Tegen haar landgenote Daria Gavrilova ging ze goed van start en won vlot de eerste set met 6-1. In de tweede set maakte Barty veel onnodige fouten en liet ze het aankomen op een tiebreak. Die won ze uiteindelijk met 9-7.
De als zesde geplaatste Karolina Pliskova uit Tsjechië was met 7-5 6-2 de meerdere van de Amerikaanse Danielle Collins, die in 2019 verrassend de laatste vier haalde.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
6 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
22 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden