Titelverdedigster Sofia Kenin uitgeschakeld op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Amerikaanse tennisster Sofia Kenin is al in de tweede ronde uitgeschakeld op de Australian Open. De als vierde geplaatste titelverdedigster in Melbourne verloor kansloos in twee sets van de 35-jarige Estse Kaia Kanepi: 3-6 2-6.
Kenin had vooral moeite met de harde service van de nummer 65 van de wereldranglijst, die de wedstrijd afsloot met haar tiende ace van de wedstrijd. Ze bereikte voor de derde keer in haar carrière de derde ronde in Melbourne.
De Amerikaanse nummer 4 van de wereld won vorig jaar de Australian Open door in de finale de Spaanse Garbiñe Muguruza in drie sets te verslaan. Het was haar eerste grandslamzege.
'Niet 100 procent'
"Ik weet dat ik niet goed met de druk ben omgegaan. Ik bedoel, ik heb nog geen ervaring met het verdedigen van een grandslamtitel. Ik ben niet 100 procent, fysiek, mentaal en qua tennis niet. Niets voelt goed op dit moment", zei de emotionele Kenin tijdens de persconferentie. "Ik wist dat er emoties bij kwamen kijken en ik was dan ook erg nerveus. Het is zeker weten zwaar. De Australische tour heeft me zeker gegrepen."
Kenin noteerde 22 onnodige fouten. Ze had in de openingsronde al opvallend veel moeite met de Australische wildcardspeelster Maddison Inglis.
Ashleigh Barty, de Australische nummer 1 van de plaatsingslijst, bereikte wel de derde ronde. Tegen haar landgenote Daria Gavrilova ging ze goed van start en won vlot de eerste set met 6-1. In de tweede set maakte Barty veel onnodige fouten en liet ze het aankomen op een tiebreak. Die won ze uiteindelijk met 9-7.
De als zesde geplaatste Karolina Pliskova uit Tsjechië was met 7-5 6-2 de meerdere van de Amerikaanse Danielle Collins, die in 2019 verrassend de laatste vier haalde.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
17 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
19 uur geleden