Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdedigster Schulting mist WK shorttrack door corona

Titelverdedigster Schulting mist WK shorttrack door corona

MONTREAL (ANP) - Suzanne Schulting kan dit weekeinde niet meedoen aan de wereldkampioenschappen shorttrack in de Canadese stad Montreal. De Nederlandse titelverdedigster testte donderdag positief op het coronavirus.

Schulting won vorig jaar bij de WK in Dordrecht liefst vijf gouden medailles. Ze schreef alle individuele titels op haar naam. Bij de Olympische Spelen in februari in Beijing won Schulting goud op de 1000 meter en met de aflossingsploeg. Daarnaast veroverde ze ook nog zilver op de 500 meter en brons op de 1500 meter.

"Ik heb positief getest op corona. Mentaal ben ik gebroken", schrijft Schulting op Instagram. "Het is en was een lang seizoen. Ik had mezelf weer opgeladen en voelde me zo klaar om mijn vijf titels te verdedigen. Ik deed er alles aan om negatief te blijven, maar het is helaas niet gelukt. Veel succes aan alle shorttrackers dit WK komend weekend.

Uitgesteld

Het WK zou eigenlijk van 18 tot en met 20 maart worden gehouden. De internationale schaatsbond ISU besloot vanwege de coronapandemie en de oorlog in Oekraïne het evenement uit te stellen naar komend weekeinde. Schulting en de andere shorttrackers moesten daardoor langer doortrainen dan aanvankelijk gepland. Normaal gesproken hebben de shorttrackers in april al vakantie en zijn ze zelfs alweer voorzichtig bezig met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen.

De Nederlandse shorttrackploeg was al sinds 27 maart in Canada. Omdat in Nederland geen ijs meer beschikbaar is, trainden ze eerst in Calgary ter voorbereiding op de WK. Maandag vloog de ploeg door naar Montreal.

Niet de enige

Selma Poutsma en Bram Steenaart testten eerder ook al positief op het coronavirus. Yara van Kerkhof vervangt Schulting in het individuele toernooi. Xandra Velzeboer en Rianne de Vries zijn daarin de andere twee deelneemsters. Poutsma is inmiddels weer een aantal dagen negatief en gaat toch weer richting Canada om mee te doen aan de achtervolging.

Bij de mannen bestaat de Oranje-formatie na het wegvallen van Steenaart uit Itzhak de Laat en Sjinkie Knegt. Bij de achtervolging doen verder Sven Roes en Friso Emons mee.

Meer uit Sport

Tennister Gauff voor het eerst naar halve finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.

23 minuten geleden
Tennisser Sinner bereikt halve finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Duitser Jan-Lennard Struff: 7-5 7-6 (4) 6-3.

36 minuten geleden
IOC haalt na 100 jaar Noordse combinatie van Winterspelen

LAUSANNE (ANP) - De Noordse combinatie verdwijnt na meer dan honderd jaar als onderdeel van de Olympische Winterspelen. Het Internationaal Olympisch Comité heeft besloten de aloude combinatie van skispringen en langlaufen te schrappen uit het programma. Dat zal op de eerstkomende Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen al het geval zijn.

36 minuten geleden
Peloton vertrokken voor heuvelachtige vierde Touretappe naar Foix

CARCASSONNE (ANP) - Het peloton is vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France. De renners moeten over 181,9 kilometer van Carcassonne naar Foix in het zuiden van Frankrijk.

3 uur geleden
Zverev en Lehečka dinsdag verder door avondklok Wimbledon

LONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.

16 uur geleden
Spanje verslaat Portugal met 1-0 na late goal Merino

ARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.

18 uur geleden
Pogačar besloot halverwege de rit voor etappezege te gaan

LES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."

23 uur geleden