Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger VS treft Japan in finale World Baseball Classic

Titelverdediger VS treft Japan in finale World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De finale van de World Baseball Classic gaat tussen de Verenigde Staten en Japan. De Amerikaanse honkballers waren in de halve finales in Miami veel te sterk voor Cuba (14-2), Japan versloeg Mexico in een ware thriller met 6-5. De finale van het officieuze WK in het honkbal vindt dinsdagavond plaats in het stadion van MLB-club Miami Marlins.

De Verenigde Staten verdedigen hun titel. Ze wonnen in 2017 de vorige editie van het WBC, het enige honkbaltoernooi waar ook de profs uit de Major League aan meedoen. In de finale wacht Japan, dat de eerste twee edities van de WBC in 2006 en 2009 won.

De Japanners zijn als enige ploeg dit toernooi nog ongeslagen. In de halve finale tegen Mexico zag het er na zes innings echter niet goed uit voor de Aziaten, die op dat moment met 3-0 achterstonden. Dankzij een homerun van Masataka Yoshida, met twee man op de honken, kwam Japan in de zevende inning op gelijke hoogte. Mexico nam in de volgende inning weer een voorsprong (5-4), maar Munetaka Murakami sloeg Japan in de negende en laatste inning naar de finale. Hij ramde de bal hoog en ver weg, waardoor zijn teamgenoten Shohei Ohtani en Ukyo Shuto de thuisplaat konden bereiken.

Het Nederlandse koninkrijksteam begon de WBC met twee overwinningen, maar verloor daarna twee keer en bleef zo steken in de groepsfase. Oranje bereikte in 2013 en 2017 nog de halve finales.

Meer uit Sport

Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

36 minuten geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

1 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

1 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

5 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

8 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

10 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

17 uur geleden