Titelverdediger Sinner moeizaam naar kwartfinale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner heeft moeizaam de kwartfinale van de Australian Open bereikt. De nummer 1 van de wereld rekende in vier sets (6-3 3-6 6-3 6-2) af met de als dertiende geplaatste Deen Holger Rune. De Italiaanse titelverdediger stuit nu op de winnaar van de partij tussen Alex de Minaur en Alex Michelsen.
Het was de vijfde keer dat Sinner en Rune elkaar troffen op de ATP-tour. De 23-jarige Sinner bracht de stand in de onderlinge ontmoetingen met zijn twee jaar jongere tegenstander op 3-2.
Sinner had het zwaar met de hitte in Melbourne. Een medische time-out duurde twaalf minuten. Sinner wist de partij daarna alsnog naar zich toe te trekken.
'Vreemde ochtend'
"Het was een vreemde ochtend. Ik wist dat ik het vandaag moeilijk zou krijgen", zei Sinner. "Het was heel zwaar. Ik wist dat Holger een paar hele lange wedstrijden achter de rug had, dus ik probeerde er mentaal bij te blijven. Het was vooral zaak mijn eigen servicegames te winnen en dan te zien wat ik kon doen op zijn servicebeurten."
Nadat Sinner na de tweede set een medische time-out nam en stond te trillen op de baan, nam Rune na het verlies van de derde set een lange pauze, van ongeveer twintig minuten, ook om medische redenen. Het lukte de Scandinaviƫr niet het duel nog om te draaien. Rune had de eerste Deen ooit kunnen zijn in de kwartfinale van de Australian Open.
Lorenzo Sonego, landgenoot van Sinner, zit ook bij de laatste acht tennissers in Melbourne. Hij won van de Amerikaan Learner Tien, die eerder verraste met een zege op de Rus Daniil Medvedev. Het werd 6-3 6-2 3-6 6-1.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiƫle wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
20 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden