Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Sinner moeizaam naar kwartfinale Australian Open

Titelverdediger Sinner moeizaam naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner heeft moeizaam de kwartfinale van de Australian Open bereikt. De nummer 1 van de wereld rekende in vier sets (6-3 3-6 6-3 6-2) af met de als dertiende geplaatste Deen Holger Rune. De Italiaanse titelverdediger stuit nu op de winnaar van de partij tussen Alex de Minaur en Alex Michelsen.

Het was de vijfde keer dat Sinner en Rune elkaar troffen op de ATP-tour. De 23-jarige Sinner bracht de stand in de onderlinge ontmoetingen met zijn twee jaar jongere tegenstander op 3-2.

Sinner had het zwaar met de hitte in Melbourne. Een medische time-out duurde twaalf minuten. Sinner wist de partij daarna alsnog naar zich toe te trekken.

'Vreemde ochtend'

"Het was een vreemde ochtend. Ik wist dat ik het vandaag moeilijk zou krijgen", zei Sinner. "Het was heel zwaar. Ik wist dat Holger een paar hele lange wedstrijden achter de rug had, dus ik probeerde er mentaal bij te blijven. Het was vooral zaak mijn eigen servicegames te winnen en dan te zien wat ik kon doen op zijn servicebeurten."

Nadat Sinner na de tweede set een medische time-out nam en stond te trillen op de baan, nam Rune na het verlies van de derde set een lange pauze, van ongeveer twintig minuten, ook om medische redenen. Het lukte de Scandinaviƫr niet het duel nog om te draaien. Rune had de eerste Deen ooit kunnen zijn in de kwartfinale van de Australian Open.

Lorenzo Sonego, landgenoot van Sinner, zit ook bij de laatste acht tennissers in Melbourne. Hij won van de Amerikaan Learner Tien, die eerder verraste met een zege op de Rus Daniil Medvedev. Het werd 6-3 6-2 3-6 6-1.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

12 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

13 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

13 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

15 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

15 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

15 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

16 uur geleden