Titelverdediger Sinner moeizaam naar kwartfinale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner heeft moeizaam de kwartfinale van de Australian Open bereikt. De nummer 1 van de wereld rekende in vier sets (6-3 3-6 6-3 6-2) af met de als dertiende geplaatste Deen Holger Rune. De Italiaanse titelverdediger stuit nu op de winnaar van de partij tussen Alex de Minaur en Alex Michelsen.
Het was de vijfde keer dat Sinner en Rune elkaar troffen op de ATP-tour. De 23-jarige Sinner bracht de stand in de onderlinge ontmoetingen met zijn twee jaar jongere tegenstander op 3-2.
Sinner had het zwaar met de hitte in Melbourne. Een medische time-out duurde twaalf minuten. Sinner wist de partij daarna alsnog naar zich toe te trekken.
'Vreemde ochtend'
"Het was een vreemde ochtend. Ik wist dat ik het vandaag moeilijk zou krijgen", zei Sinner. "Het was heel zwaar. Ik wist dat Holger een paar hele lange wedstrijden achter de rug had, dus ik probeerde er mentaal bij te blijven. Het was vooral zaak mijn eigen servicegames te winnen en dan te zien wat ik kon doen op zijn servicebeurten."
Nadat Sinner na de tweede set een medische time-out nam en stond te trillen op de baan, nam Rune na het verlies van de derde set een lange pauze, van ongeveer twintig minuten, ook om medische redenen. Het lukte de Scandinaviër niet het duel nog om te draaien. Rune had de eerste Deen ooit kunnen zijn in de kwartfinale van de Australian Open.
Lorenzo Sonego, landgenoot van Sinner, zit ook bij de laatste acht tennissers in Melbourne. Hij won van de Amerikaan Learner Tien, die eerder verraste met een zege op de Rus Daniil Medvedev. Het werd 6-3 6-2 3-6 6-1.
Meer uit Sport
XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar is in de Vuelta hard ten val gekomen en heeft de koers verlaten. De Sloveense wereldkampioen droeg de rode trui als klassementsleider in de Ronde van Spanje.
32 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Op de WK roeien in eigen land zijn de Nederlandse achten zaterdag probleemloos door de series gekomen. De vrouwen plaatsten zich met de derde tijd van het veld voor de finale van zondag. De mannen voeren de vierde tijd, en mogen zich zondagochtend melden voor de halve finale. Beide Nederlandse boten zijn regerend wereldkampioen.
59 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn heeft zaterdag op de WK roeien de finale bereikt. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos werd de Nederlandse tweede in haar halve finale achter de Britse Lauren Henry. De finale staat zondag om 13.52 uur op het programma. Viktorija Senkute uit Litouwen werd derde.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters in de dubbelvier hebben overtuigend goud gewonnen op de WK in eigen land. Tessa Dullemans, Lisa Bruijnincx, Margot Leeuwenburgh en Marieke Keijser kwamen onder luid gejuich van een enthousiast publiek als eerste over de finish op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters van de vierzonder hebben een bronzen medaille behaald op het WK in eigen land. Tinka Offereins, Linn van Aanholt, Ymkje Clevering en Nika Vos gingen snel van start, maar hadden vervolgens geen antwoord op een versnelling van de Amerikaanse en Australische ploeg.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers van de vierzonder hebben een zilveren medaille gepakt op de WK in eigen land. Lennart van Lierop, Eli Brouwer, Gert-Jan van Doorn en Rik Rienks moesten alleen de Amerikaanse ploeg voor laten gaan in een spannende race op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Autocoureur Lando Norris heeft zijn contract bij McLaren verlengd. De 26-jarige Brit heeft zich tot eind 2030 aan zijn team verbonden. De oude verbintenis van de regerend wereldkampioen in de Formule 1 liep tot eind 2028.
5 uur geleden