Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Sinner moeizaam naar kwartfinale Australian Open

Titelverdediger Sinner moeizaam naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner heeft moeizaam de kwartfinale van de Australian Open bereikt. De nummer 1 van de wereld rekende in vier sets (6-3 3-6 6-3 6-2) af met de als dertiende geplaatste Deen Holger Rune. De Italiaanse titelverdediger stuit nu op de winnaar van de partij tussen Alex de Minaur en Alex Michelsen.

Het was de vijfde keer dat Sinner en Rune elkaar troffen op de ATP-tour. De 23-jarige Sinner bracht de stand in de onderlinge ontmoetingen met zijn twee jaar jongere tegenstander op 3-2.

Sinner had het zwaar met de hitte in Melbourne. Een medische time-out duurde twaalf minuten. Sinner wist de partij daarna alsnog naar zich toe te trekken.

'Vreemde ochtend'

"Het was een vreemde ochtend. Ik wist dat ik het vandaag moeilijk zou krijgen", zei Sinner. "Het was heel zwaar. Ik wist dat Holger een paar hele lange wedstrijden achter de rug had, dus ik probeerde er mentaal bij te blijven. Het was vooral zaak mijn eigen servicegames te winnen en dan te zien wat ik kon doen op zijn servicebeurten."

Nadat Sinner na de tweede set een medische time-out nam en stond te trillen op de baan, nam Rune na het verlies van de derde set een lange pauze, van ongeveer twintig minuten, ook om medische redenen. Het lukte de Scandinaviër niet het duel nog om te draaien. Rune had de eerste Deen ooit kunnen zijn in de kwartfinale van de Australian Open.

Lorenzo Sonego, landgenoot van Sinner, zit ook bij de laatste acht tennissers in Melbourne. Hij won van de Amerikaan Learner Tien, die eerder verraste met een zege op de Rus Daniil Medvedev. Het werd 6-3 6-2 3-6 6-1.

Meer uit Sport

Aanvoerder Brinkman gaat niet voor minder dan goud op WK hockey

AMSTERDAM (ANP) - Thierry Brinkman vindt dat het WK hockey niet geslaagd kan zijn zonder wereldtitel. Dat zei de aanvoerder van de Nederlandse hockeyers vrijdag in het spelershotel tegen het ANP. Het WK hockey in Nederland en België duurt van 15 tot en met 30 augustus.

8 minuten geleden
Hockeycoach Delmee nodigde voetbalcoach Hiddink en kok Blaauw uit

AMSTERDAM (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, nodigde in aanloop naar het WK hockey in eigen land voetbaltrainer Guus Hiddink en topkok Ron Blaauw uit om zijn selectie te inspireren. Dat zei Delmee vrijdag in aanloop naar het toernooi in het spelershotel in Amsterdam. Het WK hockey in Nederland en België duurt van 15 tot en met 30 augustus.

48 minuten geleden
Routinier Bonevacia trots na mogelijk laatste EK-optreden

BIRMINGHAM (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bezig aan zijn afscheidsjaar en hij glom van trots na mogelijk zijn allerlaatste optreden op een EK atletiek. De 37-jarige routinier was startloper in de estafetteploeg van de mannen die zich op de EK in Birmingham plaatste voor de finale van de 4x400 meter.

54 minuten geleden
WK roeien in Amsterdamse Bos verwacht 40.000 bezoekers

AMSTELVEEN (ANP) - De organisatie van de wereldkampioenschappen roeien in Nederland verwacht 40.000 bezoekers. Dat zei sportorganisator TIG Sports vrijdag bij een persbijeenkomst in aanloop naar het toernooi. De WK roeien vinden van 24 tot en met 30 augustus plaats op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.

1 uur geleden
Nillessen naar finale 1500 meter EK atletiek, Chapple ligt eruit

BIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen is door naar de finale op de 1500 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker liep solide naar de vierde plaats in zijn serie in 3.36,07. De eerste zes verzekerden zich van een plek in de finale op zaterdag.

2 uur geleden
Estafettevrouwen met winst naar finale 4x400 meter op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben evenals de mannen de finale gehaald op de EK in Birmingham. Vanessa Mercera, Eveline Saalberg, Nina Franke en Myrte van der Schoot wonnen hun serie vrij overtuigend in een tijd van 3.25,00.

2 uur geleden
Phijffers brengt estafettemannen naar finale 4x400 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben zich op de EK in Birmingham geplaatst voor de finale. Liemarvin Bonevacia, Eugene Omalla, Daan Kneppers en Jonas Phijffers renden in hun serie naar de eerste plaats in een tijd van 3.00,98. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de eindstrijd op zondag.

3 uur geleden