Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Sinner moeizaam naar kwartfinale Australian Open

Titelverdediger Sinner moeizaam naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner heeft moeizaam de kwartfinale van de Australian Open bereikt. De nummer 1 van de wereld rekende in vier sets (6-3 3-6 6-3 6-2) af met de als dertiende geplaatste Deen Holger Rune. De Italiaanse titelverdediger stuit nu op de winnaar van de partij tussen Alex de Minaur en Alex Michelsen.

Het was de vijfde keer dat Sinner en Rune elkaar troffen op de ATP-tour. De 23-jarige Sinner bracht de stand in de onderlinge ontmoetingen met zijn twee jaar jongere tegenstander op 3-2.

Sinner had het zwaar met de hitte in Melbourne. Een medische time-out duurde twaalf minuten. Sinner wist de partij daarna alsnog naar zich toe te trekken.

'Vreemde ochtend'

"Het was een vreemde ochtend. Ik wist dat ik het vandaag moeilijk zou krijgen", zei Sinner. "Het was heel zwaar. Ik wist dat Holger een paar hele lange wedstrijden achter de rug had, dus ik probeerde er mentaal bij te blijven. Het was vooral zaak mijn eigen servicegames te winnen en dan te zien wat ik kon doen op zijn servicebeurten."

Nadat Sinner na de tweede set een medische time-out nam en stond te trillen op de baan, nam Rune na het verlies van de derde set een lange pauze, van ongeveer twintig minuten, ook om medische redenen. Het lukte de Scandinaviër niet het duel nog om te draaien. Rune had de eerste Deen ooit kunnen zijn in de kwartfinale van de Australian Open.

Lorenzo Sonego, landgenoot van Sinner, zit ook bij de laatste acht tennissers in Melbourne. Hij won van de Amerikaan Learner Tien, die eerder verraste met een zege op de Rus Daniil Medvedev. Het werd 6-3 6-2 3-6 6-1.

Meer uit Sport

Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

4 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

13 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

14 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

15 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

15 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

16 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

16 uur geleden