Titelverdediger Sinner gaat voor nieuwe eindzege in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner gaat zondagochtend Nederlandse tijd op voor zijn tweede titel op rij in de Australian Open. De Italiaan neemt het in de finale op tegen de Duitser Alexander Zverev, die nog altijd jaagt op zijn eerste grandslamtitel.
De finale, die wordt afgewerkt in de Rod Laver Arena van Melbourne, gaat tussen de nummer 1 en 2 van de wereld. Sinner geldt als favoriet. De Italiaan toonde in zijn kwartfinale tegen de Australiër Alex de Minaur en in zijn halve finale tegen de Amerikaan Ben Shelton topvorm met zeges in drie sets. Fysiek is het toernooi minder soepel verlopen voor Sinner. Hij kreeg te maken met kramp en duizelingen door de warmte.
Zverev staat voor de derde keer in een grandslamfinale. Hij verloor vorig jaar op Roland Garros van de Spanjaard Carlos Alcaraz en in 2020 op de US Open van de Oostenrijker Dominic Thiem. Zverev kan redelijk fris aan de finale tegen Sinner beginnen, want in zijn halve finale tegen tienvoudig kampioen Novak Djokovic hoefde hij maar één set te spelen. De Serviër staakte de strijd met een blessure.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
23 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden