Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Sinner gaat voor nieuwe eindzege in Melbourne

Titelverdediger Sinner gaat voor nieuwe eindzege in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner gaat zondagochtend Nederlandse tijd op voor zijn tweede titel op rij in de Australian Open. De Italiaan neemt het in de finale op tegen de Duitser Alexander Zverev, die nog altijd jaagt op zijn eerste grandslamtitel.

De finale, die wordt afgewerkt in de Rod Laver Arena van Melbourne, gaat tussen de nummer 1 en 2 van de wereld. Sinner geldt als favoriet. De Italiaan toonde in zijn kwartfinale tegen de Australiër Alex de Minaur en in zijn halve finale tegen de Amerikaan Ben Shelton topvorm met zeges in drie sets. Fysiek is het toernooi minder soepel verlopen voor Sinner. Hij kreeg te maken met kramp en duizelingen door de warmte.

Zverev staat voor de derde keer in een grandslamfinale. Hij verloor vorig jaar op Roland Garros van de Spanjaard Carlos Alcaraz en in 2020 op de US Open van de Oostenrijker Dominic Thiem. Zverev kan redelijk fris aan de finale tegen Sinner beginnen, want in zijn halve finale tegen tienvoudig kampioen Novak Djokovic hoefde hij maar één set te spelen. De Serviër staakte de strijd met een blessure.

Meer uit Sport

Griekspoor naar laatste acht op tennistoernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.

18 minuten geleden
Schaatser De Boo heeft vrede met zilver na bijna perfecte race

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.

2 uur geleden
Wennemars zwaar aangeslagen na 'onmogelijke' herkansing op 1000 m

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.

3 uur geleden
De Boo bezorgt Nederland op 1000 meter tweede zilver op Spelen

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.

4 uur geleden
De Boo voorlopig tweede op 1000 meter, herkansing Wennemars

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.

4 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat derde operatie na beenbreuk

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.

4 uur geleden
Verstappen kijkt terug op 'een goede dag' bij test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.

4 uur geleden