Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Sinner gaat voor nieuwe eindzege in Melbourne

Titelverdediger Sinner gaat voor nieuwe eindzege in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner gaat zondagochtend Nederlandse tijd op voor zijn tweede titel op rij in de Australian Open. De Italiaan neemt het in de finale op tegen de Duitser Alexander Zverev, die nog altijd jaagt op zijn eerste grandslamtitel.

De finale, die wordt afgewerkt in de Rod Laver Arena van Melbourne, gaat tussen de nummer 1 en 2 van de wereld. Sinner geldt als favoriet. De Italiaan toonde in zijn kwartfinale tegen de Australiër Alex de Minaur en in zijn halve finale tegen de Amerikaan Ben Shelton topvorm met zeges in drie sets. Fysiek is het toernooi minder soepel verlopen voor Sinner. Hij kreeg te maken met kramp en duizelingen door de warmte.

Zverev staat voor de derde keer in een grandslamfinale. Hij verloor vorig jaar op Roland Garros van de Spanjaard Carlos Alcaraz en in 2020 op de US Open van de Oostenrijker Dominic Thiem. Zverev kan redelijk fris aan de finale tegen Sinner beginnen, want in zijn halve finale tegen tienvoudig kampioen Novak Djokovic hoefde hij maar één set te spelen. De Serviër staakte de strijd met een blessure.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

10 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

11 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

11 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

11 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

13 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

13 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

13 uur geleden