Titelverdediger Sinner gaat voor nieuwe eindzege in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner gaat zondagochtend Nederlandse tijd op voor zijn tweede titel op rij in de Australian Open. De Italiaan neemt het in de finale op tegen de Duitser Alexander Zverev, die nog altijd jaagt op zijn eerste grandslamtitel.
De finale, die wordt afgewerkt in de Rod Laver Arena van Melbourne, gaat tussen de nummer 1 en 2 van de wereld. Sinner geldt als favoriet. De Italiaan toonde in zijn kwartfinale tegen de Australiër Alex de Minaur en in zijn halve finale tegen de Amerikaan Ben Shelton topvorm met zeges in drie sets. Fysiek is het toernooi minder soepel verlopen voor Sinner. Hij kreeg te maken met kramp en duizelingen door de warmte.
Zverev staat voor de derde keer in een grandslamfinale. Hij verloor vorig jaar op Roland Garros van de Spanjaard Carlos Alcaraz en in 2020 op de US Open van de Oostenrijker Dominic Thiem. Zverev kan redelijk fris aan de finale tegen Sinner beginnen, want in zijn halve finale tegen tienvoudig kampioen Novak Djokovic hoefde hij maar één set te spelen. De Serviër staakte de strijd met een blessure.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
7 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
21 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
22 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden