Titelverdediger Senegal begint Afrika Cup met ruime zege op Gambia
YAMOUSSOUKRO (ANP) - Senegal is overtuigend begonnen aan het toernooi om de Afrika Cup in Ivoorkust. De titelverdediger rekende in Yamoussoukro af met Gambia, dat de tweede helft met een man minder speelde: 3-0.
Middenvelder Pape Gueye zette Senegal met een laag schot van dichtbij al in de 4e minuut op voorsprong. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg de Gambiaan Ebou Adams een rode kaart. Senegal profiteerde al snel van de overtalsituatie. Lamine Camara maakte in de 52e minuut de 2-0 en in de slotfase scoorde hij nog eens.
Bij Gambia had Feyenoorder Yankuba Minteh een basisplaats. De aanvaller werd in de 83e minuut gewisseld. Feyenoord mist naast Minteh deze periode ook Ramiz Zerrouki, Ayase Ueda en Alireza Jahanbakhsh door interlandverplichtingen bij de Afrika Cup en Azië Cup.
Senegal won twee jaar geleden voor het eerst de Afrika Cup. In de finale werd Egypte na strafschoppen verslagen. Op het WK in Qatar verloor Senegal ruim een jaar geleden in de poulefase met 2-0 van Nederland.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
15 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
18 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
19 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
19 uur geleden