Titelverdediger Senegal begint Afrika Cup met ruime zege op Gambia
YAMOUSSOUKRO (ANP) - Senegal is overtuigend begonnen aan het toernooi om de Afrika Cup in Ivoorkust. De titelverdediger rekende in Yamoussoukro af met Gambia, dat de tweede helft met een man minder speelde: 3-0.
Middenvelder Pape Gueye zette Senegal met een laag schot van dichtbij al in de 4e minuut op voorsprong. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg de Gambiaan Ebou Adams een rode kaart. Senegal profiteerde al snel van de overtalsituatie. Lamine Camara maakte in de 52e minuut de 2-0 en in de slotfase scoorde hij nog eens.
Bij Gambia had Feyenoorder Yankuba Minteh een basisplaats. De aanvaller werd in de 83e minuut gewisseld. Feyenoord mist naast Minteh deze periode ook Ramiz Zerrouki, Ayase Ueda en Alireza Jahanbakhsh door interlandverplichtingen bij de Afrika Cup en Azië Cup.
Senegal won twee jaar geleden voor het eerst de Afrika Cup. In de finale werd Egypte na strafschoppen verslagen. Op het WK in Qatar verloor Senegal ruim een jaar geleden in de poulefase met 2-0 van Nederland.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
5 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
8 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
9 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
9 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
10 uur geleden