Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Senegal begint Afrika Cup met ruime zege op Gambia

Titelverdediger Senegal begint Afrika Cup met ruime zege op Gambia

YAMOUSSOUKRO (ANP) - Senegal is overtuigend begonnen aan het toernooi om de Afrika Cup in Ivoorkust. De titelverdediger rekende in Yamoussoukro af met Gambia, dat de tweede helft met een man minder speelde: 3-0.

Middenvelder Pape Gueye zette Senegal met een laag schot van dichtbij al in de 4e minuut op voorsprong. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg de Gambiaan Ebou Adams een rode kaart. Senegal profiteerde al snel van de overtalsituatie. Lamine Camara maakte in de 52e minuut de 2-0 en in de slotfase scoorde hij nog eens.

Bij Gambia had Feyenoorder Yankuba Minteh een basisplaats. De aanvaller werd in de 83e minuut gewisseld. Feyenoord mist naast Minteh deze periode ook Ramiz Zerrouki, Ayase Ueda en Alireza Jahanbakhsh door interlandverplichtingen bij de Afrika Cup en Azië Cup.

Senegal won twee jaar geleden voor het eerst de Afrika Cup. In de finale werd Egypte na strafschoppen verslagen. Op het WK in Qatar verloor Senegal ruim een jaar geleden in de poulefase met 2-0 van Nederland.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

7 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

8 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

9 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

9 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

10 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

10 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

11 uur geleden