Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Senegal begint Afrika Cup met ruime zege op Gambia

Titelverdediger Senegal begint Afrika Cup met ruime zege op Gambia

YAMOUSSOUKRO (ANP) - Senegal is overtuigend begonnen aan het toernooi om de Afrika Cup in Ivoorkust. De titelverdediger rekende in Yamoussoukro af met Gambia, dat de tweede helft met een man minder speelde: 3-0.

Middenvelder Pape Gueye zette Senegal met een laag schot van dichtbij al in de 4e minuut op voorsprong. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg de Gambiaan Ebou Adams een rode kaart. Senegal profiteerde al snel van de overtalsituatie. Lamine Camara maakte in de 52e minuut de 2-0 en in de slotfase scoorde hij nog eens.

Bij Gambia had Feyenoorder Yankuba Minteh een basisplaats. De aanvaller werd in de 83e minuut gewisseld. Feyenoord mist naast Minteh deze periode ook Ramiz Zerrouki, Ayase Ueda en Alireza Jahanbakhsh door interlandverplichtingen bij de Afrika Cup en Azië Cup.

Senegal won twee jaar geleden voor het eerst de Afrika Cup. In de finale werd Egypte na strafschoppen verslagen. Op het WK in Qatar verloor Senegal ruim een jaar geleden in de poulefase met 2-0 van Nederland.

Meer uit Voetbal

Ajax-coach García wil zijn elftal in De Kuip met moed zien spelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.

24 minuten geleden
Liverpool tegen Brighton zonder geblesseerde aanvaller Salah

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.

1 uur geleden
Verdediger Maguire na twee jaar terug in Engelse selectie

LONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.

2 uur geleden
AZ-middenvelder Smit (20) debuteert in selectie Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.

2 uur geleden
Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

15 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

15 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

15 uur geleden