Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Oranje met moeite naar kwartfinale WK waterpolo

Titelverdediger Oranje met moeite naar kwartfinale WK waterpolo

DOHA (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben zich met verrassend veel moeite geplaatst voor de kwartfinales van het WK waterpolo in Doha (16-14). Het veel lager ingeschatte China hield de eerste knock-outwedstrijd tot in het laatste kwart spannend, maar uiteindelijk waren de inspanningen van de nog warm draaiende titelverdediger en Europees kampioen net genoeg: 5-5 3-2 5-4 3-3.

Maandag om 17.00 uur Nederlandse tijd is Hongarije de tegenstander voor een plek in de halve finales. Op weg naar de Europese titel in Eindhoven won Oranje vorige maand in de groepsfase met 14-11 van de Hongaarse vrouwen. Op de Spelen van drie jaar geleden schakelde Hongarije de olympisch kampioen van 2008 bij de laatste acht nog uit.

Oranje was veroordeeld tot het spelen van de kruiswedstrijd door het mislopen van de groepswinst. Olympisch kampioen Verenigde Staten was in het eerste groepsduel te sterk en won de poule. Oranje was in de volgende duels wel veel te sterk voor Kazachstan (27-4) en Brazilië (27-5).

Laatste periode

Bondscoach Evangelos Doudesis zei vlak voor de wedstrijd al dat voor de tweevoudig wereldkampioen het toernooi maandag pas echt begint, als Hongarije wacht in de kwartfinale. "Dan gaan we het echte Nederland pas zien, al gaan we het vandaag niet rustig aan doen", aldus de geboren Griek. Van China verwachtte hij niet veel. Het land leed al grote nederlagen tegen Griekenland (22-9) en Spanje (18-5).

Mogelijk mede door gemakzucht nam Oranje in de eerste drie kwarten geen afstand van de tegenstander. China kwam in het eerste deel zelfs even op een 4-3-voorsprong in de Qatarese Aspire Dome. Pas in het derde kwart sloeg Oranje voor het eerst een gat van 3 punten. Maar ook in de laatste periode bleef het nog spannend. Brigitte Sleeking, Iris Wolves en Kitty Lynn Joustra waren met elk drie treffers het meest op schot bij Oranje.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

46 minuten geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

1 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

1 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

2 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

3 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

6 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

6 uur geleden