Titelverdediger Oranje met moeite naar kwartfinale WK waterpolo
DOHA (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben zich met verrassend veel moeite geplaatst voor de kwartfinales van het WK waterpolo in Doha (16-14). Het veel lager ingeschatte China hield de eerste knock-outwedstrijd tot in het laatste kwart spannend, maar uiteindelijk waren de inspanningen van de nog warm draaiende titelverdediger en Europees kampioen net genoeg: 5-5 3-2 5-4 3-3.
Maandag om 17.00 uur Nederlandse tijd is Hongarije de tegenstander voor een plek in de halve finales. Op weg naar de Europese titel in Eindhoven won Oranje vorige maand in de groepsfase met 14-11 van de Hongaarse vrouwen. Op de Spelen van drie jaar geleden schakelde Hongarije de olympisch kampioen van 2008 bij de laatste acht nog uit.
Oranje was veroordeeld tot het spelen van de kruiswedstrijd door het mislopen van de groepswinst. Olympisch kampioen Verenigde Staten was in het eerste groepsduel te sterk en won de poule. Oranje was in de volgende duels wel veel te sterk voor Kazachstan (27-4) en Brazilië (27-5).
Laatste periode
Bondscoach Evangelos Doudesis zei vlak voor de wedstrijd al dat voor de tweevoudig wereldkampioen het toernooi maandag pas echt begint, als Hongarije wacht in de kwartfinale. "Dan gaan we het echte Nederland pas zien, al gaan we het vandaag niet rustig aan doen", aldus de geboren Griek. Van China verwachtte hij niet veel. Het land leed al grote nederlagen tegen Griekenland (22-9) en Spanje (18-5).
Mogelijk mede door gemakzucht nam Oranje in de eerste drie kwarten geen afstand van de tegenstander. China kwam in het eerste deel zelfs even op een 4-3-voorsprong in de Qatarese Aspire Dome. Pas in het derde kwart sloeg Oranje voor het eerst een gat van 3 punten. Maar ook in de laatste periode bleef het nog spannend. Brigitte Sleeking, Iris Wolves en Kitty Lynn Joustra waren met elk drie treffers het meest op schot bij Oranje.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
22 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
1 dag geleden