Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Oranje met moeite naar kwartfinale WK waterpolo

Titelverdediger Oranje met moeite naar kwartfinale WK waterpolo

DOHA (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben zich met verrassend veel moeite geplaatst voor de kwartfinales van het WK waterpolo in Doha (16-14). Het veel lager ingeschatte China hield de eerste knock-outwedstrijd tot in het laatste kwart spannend, maar uiteindelijk waren de inspanningen van de nog warm draaiende titelverdediger en Europees kampioen net genoeg: 5-5 3-2 5-4 3-3.

Maandag om 17.00 uur Nederlandse tijd is Hongarije de tegenstander voor een plek in de halve finales. Op weg naar de Europese titel in Eindhoven won Oranje vorige maand in de groepsfase met 14-11 van de Hongaarse vrouwen. Op de Spelen van drie jaar geleden schakelde Hongarije de olympisch kampioen van 2008 bij de laatste acht nog uit.

Oranje was veroordeeld tot het spelen van de kruiswedstrijd door het mislopen van de groepswinst. Olympisch kampioen Verenigde Staten was in het eerste groepsduel te sterk en won de poule. Oranje was in de volgende duels wel veel te sterk voor Kazachstan (27-4) en Brazilië (27-5).

Laatste periode

Bondscoach Evangelos Doudesis zei vlak voor de wedstrijd al dat voor de tweevoudig wereldkampioen het toernooi maandag pas echt begint, als Hongarije wacht in de kwartfinale. "Dan gaan we het echte Nederland pas zien, al gaan we het vandaag niet rustig aan doen", aldus de geboren Griek. Van China verwachtte hij niet veel. Het land leed al grote nederlagen tegen Griekenland (22-9) en Spanje (18-5).

Mogelijk mede door gemakzucht nam Oranje in de eerste drie kwarten geen afstand van de tegenstander. China kwam in het eerste deel zelfs even op een 4-3-voorsprong in de Qatarese Aspire Dome. Pas in het derde kwart sloeg Oranje voor het eerst een gat van 3 punten. Maar ook in de laatste periode bleef het nog spannend. Brigitte Sleeking, Iris Wolves en Kitty Lynn Joustra waren met elk drie treffers het meest op schot bij Oranje.

Meer uit Sport

Kok op OKT beste op eerste 500 meter met baanrecord

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.

1 uur geleden
Nys klopt Del Grosso in wereldbekerveldrit Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.

1 uur geleden
Brand is ook in wereldbekercross Dendermonde iedereen te snel af

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.

3 uur geleden
Veldrijder Nieuwenhuis eerder terug in koers dan verwacht

LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.

5 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

20 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

22 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

22 uur geleden