Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Nuis op 1500 meter in rit 11 tegen Koreaan Kim

BEIJING (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis verdedigt dinsdag bij de Winterspelen in Beijing zijn olympische titel in de elfde rit op de 1500 meter. Hij rijdt tegen de Zuid-Koreaan Kim Min-seok. De 32-jarige olympisch kampioen komt bij de Spelen van Beijing alleen op deze afstand in actie.

Landgenoot Thomas Krol moet in de rit ervoor rijden. De regerend wereldkampioen op de 1500 meter neemt het in rit 10 op tegen de Noor Peder Kongshaug.

Marcel Bosker, de derde Nederlandse deelnemer op de 1500 meter, komt al vroeg in actie. Hij neemt het in de vierde rit op tegen Cornelius Kersten uit Groot-Brittannië. Na acht van de vijftien ritten volgt er een dweilpauze.

Mantia

De Amerikaan Joey Mantia en de Chinees Zhongyan Ning, vooraf met Nuis en Krol twee van de favorieten voor de medailles, starten na de Nederlanders. Mantia rijdt in rit 13 tegen de Japanner Seitaro Ichinohe. Ning treft in de rit erna de Japanner Takuro Oda. De laatste rit gaat tussen de Noor Allan Dahl Johansson en de Canadees Connor Howe.

De 1500 meter bij de mannen begint dinsdag om 11.30 uur Nederlandse tijd in de National Speed Skating Oval van Beijing. TeamNL behaalde deze Spelen tot dusverre vier medailles bij het langebaanschaatsen. Irene Schouten en Ireen Wüst wonnen goud. Patrick Roest greep het zilver en Antoinette de Jong brons. Suzanne Schulting zorgde bij het shorttrack met zilver voor de vijfde Nederlandse medaille.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

8 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

9 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

22 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

22 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden