Titelverdediger Nuggets klaar in play-offs NBA
DENVER (ANP/AFP) - De basketballers van Minnesota Timberwolves hebben ervoor gezorgd dat Denver Nuggets niet meer hoeft te denken aan een tweede titel op rij in de Amerikaanse competitie NBA. Na een spectaculaire inhaalrace wonnen de bezoekers in Denver het beslissende zevende duel met 98-90. In het derde kwart keken de Timberwolves nog tegen een achterstand van 20 punten aan.
Minnesota neemt het in de halve finales op tegen Dallas Mavericks. Indiana Pacers plaatste zich ten koste van New York Knicks voor de andere halve finale. Daarin is Boston Celtics de tegenstander. Ook de Pacers hadden zeven wedstrijden nodig. Het laatste duel, in Madison Square Garden van New York, leverde een 130-109-overwinning op.
Bij Minnesota, voor het eerst sinds 2004 weer halvefinalist, waren Karl-Anthony Towns en Jaden McDaniels de uitblinkers met elk 23 punten. Bij Denver kwam Nikola Jokic, gekozen tot beste speler van de NBA dit seizoen, tot 34 punten en 19 rebounds, een zogenoemde double-double. Maar ook de 35 punten van topscorer Jamal Murray waren niet voldoende om uitschakeling te voorkomen.
Indiana speelde efficiënt met een schotpercentage van 67,1 procent, het hoogste ooit in een play-offwedstrijd in de NBA. Zes spelers scoorden twaalf punten of meer. Tyrese Haliburton (26 punten) was de topscorer. Het was voor Indiana pas de tweede uitoverwinning in de play-offs. Bij de Knicks ontbraken veel spelers door blessures. Tot overmaat van ramp viel sterspeler Jalen Brunson in het laatste kwart uit met een gebroken hand.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
4 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
20 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
1 dag geleden