Titelverdediger Nuggets klaar in play-offs NBA
DENVER (ANP/AFP) - De basketballers van Minnesota Timberwolves hebben ervoor gezorgd dat Denver Nuggets niet meer hoeft te denken aan een tweede titel op rij in de Amerikaanse competitie NBA. Na een spectaculaire inhaalrace wonnen de bezoekers in Denver het beslissende zevende duel met 98-90. In het derde kwart keken de Timberwolves nog tegen een achterstand van 20 punten aan.
Minnesota neemt het in de halve finales op tegen Dallas Mavericks. Indiana Pacers plaatste zich ten koste van New York Knicks voor de andere halve finale. Daarin is Boston Celtics de tegenstander. Ook de Pacers hadden zeven wedstrijden nodig. Het laatste duel, in Madison Square Garden van New York, leverde een 130-109-overwinning op.
Bij Minnesota, voor het eerst sinds 2004 weer halvefinalist, waren Karl-Anthony Towns en Jaden McDaniels de uitblinkers met elk 23 punten. Bij Denver kwam Nikola Jokic, gekozen tot beste speler van de NBA dit seizoen, tot 34 punten en 19 rebounds, een zogenoemde double-double. Maar ook de 35 punten van topscorer Jamal Murray waren niet voldoende om uitschakeling te voorkomen.
Indiana speelde efficiënt met een schotpercentage van 67,1 procent, het hoogste ooit in een play-offwedstrijd in de NBA. Zes spelers scoorden twaalf punten of meer. Tyrese Haliburton (26 punten) was de topscorer. Het was voor Indiana pas de tweede uitoverwinning in de play-offs. Bij de Knicks ontbraken veel spelers door blessures. Tot overmaat van ramp viel sterspeler Jalen Brunson in het laatste kwart uit met een gebroken hand.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
19 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
22 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
22 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
23 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
1 dag geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
1 dag geleden