Titelverdediger Nadal verslaat in Parijs ook Sinner in drie sets
PARIJS (ANP) - Titelhouder Rafael Nadal heeft op Roland Garros ook zijn partij in de vierde ronde in drie sets gewonnen. De 13-voudig kampioen versloeg de 19-jarige Italiaan Jannik Sinner na 2 uur en 17 minuten zonder grote problemen. De setstanden waren: 7-5 6-3 6-0.
Nadal ging nog wel wat stroef van start tegen Sinner, de nummer 19 van de wereldranglijst. Hij verloor in de eerste set twee servicebeurten op rij, maar bij een achterstand van 3-5 kreeg hij alsnog de smaak te pakken. In de daaropvolgende vier games stond de Spaanse routinier slechts 2 punten af. Daarna bleef hij duidelijk de betere speler.
Voor Nadal was het de derde opeenvolgende zege tegen Sinner. Vorig jaar kwamen beide spelers elkaar in de kwartfinales in Parijs eveneens tegen. Ook die partij won Nadal in drie sets. Eerder dit jaar was de Spanjaard bij het graveltoernooi van Rome in twee sets te sterk voor de jonge Italiaan.
De als derde geplaatste Nadal speelt in de kwartfinales tegen de als tiende geplaatste Argentijn Diego Schwartzman, die de Duitser Jan-Lennard Struff versloeg: 7-6 (9) 6-4 7-5. Schwartzman is evenals Nadal dit toernooi in Parijs nog zonder setverlies.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
7 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
15 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
15 uur geleden