Titelverdediger Murray trekt zich terug uit enkelspel
TOKIO (ANP/RTR) - Andy Murray zal zijn titel in het enkelspel bij de Olympische Spelen in Tokio niet verdedigen. De Britse tennisser won goud bij de vorige Spelen in Rio de Janeiro en in 2012 in Londen. Maar Murray heeft last van een spierblessure en zal zich in Japan concentreren op het dubbelspel aan de zijde van Joe Salisbury. Ze wonnen zaterdag hun partij in de eerste ronde.
"Ik ben erg teleurgesteld dat ik mijn titel niet kan verdedigen, maar de medische staf heeft mij geadviseerd om niet in het enkel- en het dubbelspel in actie te komen. Ik heb daarom de moeilijke beslissing genomen om mij terug te trekken uit het enkelspel en mij te focussen op het dubbel", aldus Murray.
Murray wordt in het schema vervangen door de Australiër Max Purcell. De Brit kende veel blessureleed de afgelopen jaren. Hij is op de weg terug na een heupoperatie in 2019.
Meer uit Sport
ZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
24 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
2 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
3 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.
9 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
20 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
20 uur geleden