Titelverdediger Medvedev verliest op US Open van Kyrgios
NEW YORK (ANP) - Titelverdediger Daniil Medvedev is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. Nick Kyrgios, in juli nog finalist op Wimbledon, was hem in vier sets de baas: 7-6 (11) 3-6 6-3 6-2. Kyrgios haalde nog nooit eerder in zijn carrière de kwartfinale van de US Open. Medvedev vergeleek het niveau van zijn tegenstander na afloop van de partij met dat van tennisvedetten Rafael Nadal en Novak Djokovic.
De Australiër, bezig aan een sterk seizoen, had voorafgaand aan de US Open drie van zijn vier ontmoetingen met Medvedev gewonnen. Ook in augustus, op het toernooi van Montreal, was hij al beter dan de Rus.
Na een spannende eerste set, die Kyrgios pas in een lange tiebreak wist te winnen, knokte Medvedev zich in de tweede set terug in de wedstrijd. Maar de Russische nummer 1 van de wereld was in de derde en vierde set kansloos tegen Kyrgios, die sterk speelde. De nummer 23 van de plaatsingslijst sloeg in de hele wedstrijd maar liefst 21 aces en 53 winners. "Als hij tot het einde van het toernooi zo blijft spelen heeft hij grote kans het te winnen", voorspelde Medvedev na afloop.
De Australiër treft in de kwartfinale Karen Chatsjanov. Ook hij stond nog nooit eerder in de kwartfinale van de US Open. De Rus rekende eerder op de dag in een 3 uur en 21 minuten durende vijfsetter af met Pablo Carreño Busta uit Spanje: 4-6 6-3 6-1 4-6 6-3.
Door het verlies van Medvedev zal er aan het eind van de US Open een nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst zijn. Wie dat zal worden, hangt af van het vervolg van het toernooi.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong wil op de Zomerspelen van 2028 in Los Angeles uitkomen als baanwielrenster. De olympisch kampioene van Milaan 2026 op de 1500 meter wil op de Spelen in LA meedoen aan de ploegenachtervolging, zo zegt ze tegen de NOS.
40 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
8 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
16 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
22 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geleden