Titelverdediger Lavreysen naar finale olympisch sprinttoernooi
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Baanrenner Harrie Lavreysen heeft op de Olympische Spelen de finale bereikt van het sprinttoernooi. De titelverdediger versloeg de Brit Jack Carlin in twee heats.
Jeffrey Hoogland verloor in twee heats van de Australiƫr Matthew Richardson. De nummer 2 van de Spelen van Tokio gaat met Carlin strijden om het brons. De finales en de strijd om het brons beginnen om 18.00 uur.
Lavreysen (27) is behalve titelverdediger ook vijfvoudig wereldkampioen op de sprint. De 25-jarige Richardson werd vooraf al beschouwd als zijn grootste concurrent. Hij verloor twee jaar geleden op de piste van Saint-Quentin-en-Yvelines de WK-finale van Lavreysen. Wel won hij destijds met de Australische ploeg de teamsprint.
Lavreysen kan TeamNL aan de twaalfde gouden medaille helpen. Dat zou een evenaring zijn van het record van Sydney 2000.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
36 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
4 uur geleden