Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Italië klopt Albanië ondanks vroege tegentreffer

Titelverdediger Italië klopt Albanië ondanks vroege tegentreffer

DORTMUND (ANP) - Titelverdediger Italië is het EK in Duitsland begonnen met een zege op Albanië. In Dortmund wonnen de Italiaanse voetballers met 2-1 na een razendsnel openingsdoelpunt van Albanië.

Italië begon in Dortmund met vijf spelers die ook de finale wonnen drie jaar geleden op Wembley tegen Engeland. Een zwakke inworp van Federico Dimarco zorgde echter voor het slechtst mogelijke begin ooit en leverde Albanië een record op. Nedim Bajrami onderschepte de bal en schoot na 22 seconden hoog in de korte hoek raak, het snelste EK-doelpunt ooit.

De ploeg van bondscoach Luciano Spalletti herpakte zich echter snel. Alessandro Bastoni kopte in de elfde minuut de gelijkmaker binnen uit een voorzet van Lorenzo Pellegrini. Vijf minuten later stond Italië voor. Na wegwerken kwam de bal voor de voeten van Nicolò Barella die hard uithaalde in de linkerhoek, onhoudbaar voor doelman Thomas Strakosha.

Paal

De Italianen raakten daarna nog de paal via Davide Frattesi en Strakosha bracht redding op een inzet van Gianluca Scamacca, maar Albanië kreeg vlak voor rust via Jasir Asani ook nog een kans. Italië verzuimde in de tweede helft verder uit te lopen. De massaal aanwezige supporters van Albanië konden zo hoop blijven koesteren. Invaller Rey Manaj zag een inzet via doelman Gianluigi Donnarumma in de laatste minuut nog net voorlangs gaan waardoor Italië ontsnapte aan puntenverlies.

Italië speelt zijn tweede wedstrijd donderdag in Gelsenkirchen tegen Spanje, dat met 3-0 won van Kroatië. Albanië vervolgt het EK woensdag in Hamburg tegen Kroatië.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

12 minuten geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

1 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

2 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

2 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

4 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

17 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

17 uur geleden