Titelverdediger Italië klopt Albanië ondanks vroege tegentreffer
DORTMUND (ANP) - Titelverdediger Italië is het EK in Duitsland begonnen met een zege op Albanië. In Dortmund wonnen de Italiaanse voetballers met 2-1 na een razendsnel openingsdoelpunt van Albanië.
Italië begon in Dortmund met vijf spelers die ook de finale wonnen drie jaar geleden op Wembley tegen Engeland. Een zwakke inworp van Federico Dimarco zorgde echter voor het slechtst mogelijke begin ooit en leverde Albanië een record op. Nedim Bajrami onderschepte de bal en schoot na 22 seconden hoog in de korte hoek raak, het snelste EK-doelpunt ooit.
De ploeg van bondscoach Luciano Spalletti herpakte zich echter snel. Alessandro Bastoni kopte in de elfde minuut de gelijkmaker binnen uit een voorzet van Lorenzo Pellegrini. Vijf minuten later stond Italië voor. Na wegwerken kwam de bal voor de voeten van Nicolò Barella die hard uithaalde in de linkerhoek, onhoudbaar voor doelman Thomas Strakosha.
Paal
De Italianen raakten daarna nog de paal via Davide Frattesi en Strakosha bracht redding op een inzet van Gianluca Scamacca, maar Albanië kreeg vlak voor rust via Jasir Asani ook nog een kans. Italië verzuimde in de tweede helft verder uit te lopen. De massaal aanwezige supporters van Albanië konden zo hoop blijven koesteren. Invaller Rey Manaj zag een inzet via doelman Gianluigi Donnarumma in de laatste minuut nog net voorlangs gaan waardoor Italië ontsnapte aan puntenverlies.
Italië speelt zijn tweede wedstrijd donderdag in Gelsenkirchen tegen Spanje, dat met 3-0 won van Kroatië. Albanië vervolgt het EK woensdag in Hamburg tegen Kroatië.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
4 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
13 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
13 uur geleden