Titelverdediger Italië klopt Albanië ondanks vroege tegentreffer
DORTMUND (ANP) - Titelverdediger Italië is het EK in Duitsland begonnen met een zege op Albanië. In Dortmund wonnen de Italiaanse voetballers met 2-1 na een razendsnel openingsdoelpunt van Albanië.
Italië begon in Dortmund met vijf spelers die ook de finale wonnen drie jaar geleden op Wembley tegen Engeland. Een zwakke inworp van Federico Dimarco zorgde echter voor het slechtst mogelijke begin ooit en leverde Albanië een record op. Nedim Bajrami onderschepte de bal en schoot na 22 seconden hoog in de korte hoek raak, het snelste EK-doelpunt ooit.
De ploeg van bondscoach Luciano Spalletti herpakte zich echter snel. Alessandro Bastoni kopte in de elfde minuut de gelijkmaker binnen uit een voorzet van Lorenzo Pellegrini. Vijf minuten later stond Italië voor. Na wegwerken kwam de bal voor de voeten van Nicolò Barella die hard uithaalde in de linkerhoek, onhoudbaar voor doelman Thomas Strakosha.
Paal
De Italianen raakten daarna nog de paal via Davide Frattesi en Strakosha bracht redding op een inzet van Gianluca Scamacca, maar Albanië kreeg vlak voor rust via Jasir Asani ook nog een kans. Italië verzuimde in de tweede helft verder uit te lopen. De massaal aanwezige supporters van Albanië konden zo hoop blijven koesteren. Invaller Rey Manaj zag een inzet via doelman Gianluigi Donnarumma in de laatste minuut nog net voorlangs gaan waardoor Italië ontsnapte aan puntenverlies.
Italië speelt zijn tweede wedstrijd donderdag in Gelsenkirchen tegen Spanje, dat met 3-0 won van Kroatië. Albanië vervolgt het EK woensdag in Hamburg tegen Kroatië.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
49 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden