Titelverdediger Italië klopt Albanië ondanks vroege tegentreffer
DORTMUND (ANP) - Titelverdediger Italië is het EK in Duitsland begonnen met een zege op Albanië. In Dortmund wonnen de Italiaanse voetballers met 2-1 na een razendsnel openingsdoelpunt van Albanië.
Italië begon in Dortmund met vijf spelers die ook de finale wonnen drie jaar geleden op Wembley tegen Engeland. Een zwakke inworp van Federico Dimarco zorgde echter voor het slechtst mogelijke begin ooit en leverde Albanië een record op. Nedim Bajrami onderschepte de bal en schoot na 22 seconden hoog in de korte hoek raak, het snelste EK-doelpunt ooit.
De ploeg van bondscoach Luciano Spalletti herpakte zich echter snel. Alessandro Bastoni kopte in de elfde minuut de gelijkmaker binnen uit een voorzet van Lorenzo Pellegrini. Vijf minuten later stond Italië voor. Na wegwerken kwam de bal voor de voeten van Nicolò Barella die hard uithaalde in de linkerhoek, onhoudbaar voor doelman Thomas Strakosha.
Paal
De Italianen raakten daarna nog de paal via Davide Frattesi en Strakosha bracht redding op een inzet van Gianluca Scamacca, maar Albanië kreeg vlak voor rust via Jasir Asani ook nog een kans. Italië verzuimde in de tweede helft verder uit te lopen. De massaal aanwezige supporters van Albanië konden zo hoop blijven koesteren. Invaller Rey Manaj zag een inzet via doelman Gianluigi Donnarumma in de laatste minuut nog net voorlangs gaan waardoor Italië ontsnapte aan puntenverlies.
Italië speelt zijn tweede wedstrijd donderdag in Gelsenkirchen tegen Spanje, dat met 3-0 won van Kroatië. Albanië vervolgt het EK woensdag in Hamburg tegen Kroatië.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
20 uur geleden