Titelverdediger Italië klopt Albanië ondanks vroege tegentreffer
DORTMUND (ANP) - Titelverdediger Italië is het EK in Duitsland begonnen met een zege op Albanië. In Dortmund wonnen de Italiaanse voetballers met 2-1 na een razendsnel openingsdoelpunt van Albanië.
Italië begon in Dortmund met vijf spelers die ook de finale wonnen drie jaar geleden op Wembley tegen Engeland. Een zwakke inworp van Federico Dimarco zorgde echter voor het slechtst mogelijke begin ooit en leverde Albanië een record op. Nedim Bajrami onderschepte de bal en schoot na 22 seconden hoog in de korte hoek raak, het snelste EK-doelpunt ooit.
De ploeg van bondscoach Luciano Spalletti herpakte zich echter snel. Alessandro Bastoni kopte in de elfde minuut de gelijkmaker binnen uit een voorzet van Lorenzo Pellegrini. Vijf minuten later stond Italië voor. Na wegwerken kwam de bal voor de voeten van Nicolò Barella die hard uithaalde in de linkerhoek, onhoudbaar voor doelman Thomas Strakosha.
Paal
De Italianen raakten daarna nog de paal via Davide Frattesi en Strakosha bracht redding op een inzet van Gianluca Scamacca, maar Albanië kreeg vlak voor rust via Jasir Asani ook nog een kans. Italië verzuimde in de tweede helft verder uit te lopen. De massaal aanwezige supporters van Albanië konden zo hoop blijven koesteren. Invaller Rey Manaj zag een inzet via doelman Gianluigi Donnarumma in de laatste minuut nog net voorlangs gaan waardoor Italië ontsnapte aan puntenverlies.
Italië speelt zijn tweede wedstrijd donderdag in Gelsenkirchen tegen Spanje, dat met 3-0 won van Kroatië. Albanië vervolgt het EK woensdag in Hamburg tegen Kroatië.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
7 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
22 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
22 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden