Titelverdediger Djokovic strandt in derde ronde op US Open
NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic is verrassend uitgeschakeld in de derde ronde van de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger uit Servië ging in New York in vier sets onderuit tegen de Australiër Alexei Popyrin: 6-4 6-4 2-6 6-4.
Djokovic won het Amerikaanse grandslamtoernooi vorig jaar voor de vierde keer. Dat was zijn 24e grandslamtitel en vooralsnog zijn laatste. Wel veroverde de 37-jarige Serviër eerder deze maand olympisch goud op de Spelen van Parijs.
Djokovic oogde vermoeid tegen de energieke Australiër, van wie hij dit jaar op de Australian Open en Wimbledon nog had gewonnen. "Driemaal is scheepsrecht", sprak Popyrin op de baan. "We hebben eerder dit jaar mooie gevechten gehad waarin ik ook kansen had, maar ze niet pakte. Vandaag was het anders."
Vijf breakkansen
Popyrin, die het in de achtste finales opneemt tegen de Amerikaan Frances Tiafoe, won eerder deze maand het masterstoernooi van Montreal en bereikte nu voor het eerst de laatste zestien op een grandslamtoernooi.
Djokovic liet in de eerste set vijf breakkansen onbenut voordat Popyrin bij zijn eerste kans meteen toesloeg en de stand op 5-4 bracht. Ook in de tweede set brak de Australiër, de nummer 26 van de wereld, de opslag van de Serviër (3-2) die in de derde set een opleving kende. Maar ook in de vierde set was een break voor Popyrin voldoende.
Slordig
Djokovic was met onder meer veertien dubbele fouten ongewoon slordig. De nederlaag betekende ook dat Djokovic voor het eerst sinds 2017 het seizoen zal besluiten zonder grandslamtitel.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
16 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden