Titelverdediger Djokovic opnieuw naar finale ATP Finals
TURIJN (ANP) - Novak Djokovic heeft opnieuw de finale van de ATP Finals bereikt. De Servische titelverdediger ontdeed zich in de halve eindstrijd met 6-3 6-2 van de Spanjaard Carlos Alcaraz. De 36-jarige Djokovic neemt het zondag in de finale van het eindejaarstoernooi op tegen de Italiaan Jannik Sinner, die in drie sets won van de Rus Daniil Medvedev.
Djokovic en de 20-jarige Alcaraz speelden dit jaar al een aantal memorabele partijen op onder meer Roland Garros en Wimbledon, die uren duurden. Maar in Turijn bleef een heroïsche strijd uit. Alcaraz kreeg in de eerste servicegame van Djokovic twee breekpunten, maar verzilverden deze niet. Daarna ging het tot 4-3 gelijk op en sloeg Djokovic toe op zijn eerste kans op de service van Alcaraz. Op zijn eigen service trek hij de setwinst naar zich toe: 6-3.
In de tweede set leverde Alcaraz opnieuw zijn servicegame in. Op breekpunt tegen sloeg hij een afzwaaier. De Serviër leek de wedstrijd onder controle te hebben, maar na een fraai punt leefde Alcaraz op. Hij kreeg de kans om Djokovic te breken en vierde het kleine succesje nadrukkelijk met het publiek.
Maar Djokovic hield stand en bespeelde op zijn beurt ook de toeschouwers op de tribune. Hij brak Alcaraz daarna opnieuw en besliste de partij met 6-2.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
8 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
23 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
23 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden