Titelverdediger Bloemendaal naar finale Euro Hockey League
AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Bloemendaal hebben zich geplaatst voor de finale van de Euro Hockey League. De titelverdediger was in de halve finale te sterk voor Club de Campo uit Madrid. In het Wagener-stadion in Amstelveen werd het 3-0.
De ploeg van coach Rick Mathijssen kwam al in de 1e minuut op voorsprong door een treffer van Jorrit Croon. In de 7e minuut zette Tim Swaen de ploeg met een strafcorner op 2-0.
Vlak na rust was het Thierry Brinkman die de voorsprong van de titelverdediger uitbreidde naar 3-0 toen de bal via een Spaanse voet in het doel belandde. In het vierde en laatste kwart werd niet meer gescoord.
Vrouwen Den Bosch
Bloemendaal won de Euro Hockey League al vier keer: in 2009, 2013, 2018 en 2021. In de finale van vorig jaar versloeg de Nederlandse topclub het Spaanse Atlètic Terrassa met 5-2. De twee finalisten troffen elkaar dit keer al in de kwartfinales, waarin Bloemendaal met 3-1 won.
Eerder op zaterdag plaatsten de vrouwen van Den Bosch zich voor de finale van de EHL. De hockeysters van Amsterdam strijden zondag om een plek in de finale. Zij nemen het in de halve finale op tegen Junior FC uit Spanje. De finale van het toernooi vindt op tweede paasdag plaats.
Den Bosch won vorig jaar de eerste editie van de EHL voor vrouwen door Club de Campo de Madrid in de finale met 5-0 te verslaan.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in het eerste deel van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
11 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
12 uur geleden