Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Bloemendaal naar finale Euro Hockey League

Titelverdediger Bloemendaal naar finale Euro Hockey League

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Bloemendaal hebben zich geplaatst voor de finale van de Euro Hockey League. De titelverdediger was in de halve finale te sterk voor Club de Campo uit Madrid. In het Wagener-stadion in Amstelveen werd het 3-0.

De ploeg van coach Rick Mathijssen kwam al in de 1e minuut op voorsprong door een treffer van Jorrit Croon. In de 7e minuut zette Tim Swaen de ploeg met een strafcorner op 2-0.

Vlak na rust was het Thierry Brinkman die de voorsprong van de titelverdediger uitbreidde naar 3-0 toen de bal via een Spaanse voet in het doel belandde. In het vierde en laatste kwart werd niet meer gescoord.

Vrouwen Den Bosch

Bloemendaal won de Euro Hockey League al vier keer: in 2009, 2013, 2018 en 2021. In de finale van vorig jaar versloeg de Nederlandse topclub het Spaanse Atlètic Terrassa met 5-2. De twee finalisten troffen elkaar dit keer al in de kwartfinales, waarin Bloemendaal met 3-1 won.

Eerder op zaterdag plaatsten de vrouwen van Den Bosch zich voor de finale van de EHL. De hockeysters van Amsterdam strijden zondag om een plek in de finale. Zij nemen het in de halve finale op tegen Junior FC uit Spanje. De finale van het toernooi vindt op tweede paasdag plaats.

Den Bosch won vorig jaar de eerste editie van de EHL voor vrouwen door Club de Campo de Madrid in de finale met 5-0 te verslaan.

Meer uit Sport

Oekraïense skeletonner hoopvol na hoorzitting sporttribunaal

MILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.

27 minuten geleden
Shorttrackster Fontana evenaart Wüst met dertiende medaille

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Arianna Fontana heeft donderdag met haar zilveren medaille op de 500 meter Ireen Wüst geëvenaard op de lijst van winterolympiërs met de meeste medailles. Achter Xandra Velzeboer haalde de Italiaanse haar dertiende medaille op haar zesde Winterspelen. Wel won Wüst vaker goud.

1 uur geleden
TeamNL loopt ondanks twee keer goud nog twee medailles achter

MILAAN (ANP) - Nederland heeft na zes dagen twee medailles minder dan bij de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Shorttrackers Xandra Velzeboer en Jens van 't Wout zorgden donderdag met hun zeges op respectievelijk de 500 en 1000 meter ervoor dat TeamNL een flinke inhaalslag maakte.

1 uur geleden
Xandra Velzeboer draagt medaille ook op aan zus Michelle

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."

2 uur geleden
Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

4 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

13 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

13 uur geleden