Titelverdediger Bernal gemotiveerd voor Tour de France
BOGOTA (ANP) - Wielrenner Egan Bernal gaat er alles aan doen om op 29 augustus fit aan de start van de Tour de France te staan. "Ik heb vierenhalve maand om in vorm te komen", zegt de titelverdediger uit Colombia. "Het is nu de tijd om goed naar mijn trainingen te kijken, met de motivatie om tegen die tijd in vorm te zijn."
"We hebben nog even, maar we gaan aan de slag met onze ploeg Ineos", verwacht Bernal. "We zullen starten in Frankrijk met het besef dat we ons goed hebben voorbereid."
De organisatie van de Tour maakte woensdag bekend dat het uitgestelde wielerevenement op 29 augustus van start gaat. Dat was goed nieuws voor veel ploegen, die de inkomsten en publiciteit van de Tour nodig hebben. Veel renners hebben nog vragen over de Ronde van Frankrijk. Worden zij dagelijks getest op corona? Zijn alle wielerfans welkom langs het parcours?
Bernal zegt alles rustig af te wachten. Hij zit op dit moment in quarantaine in Colombia.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden