Titelverdediger Alcaraz opnieuw naar finale Wimbledon
LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft voor het tweede jaar op rij de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige titelverdediger uit Spanje was in vier sets te sterk voor de Rus Daniil Medvedev: 6-7 (1) 6-3 6-4 6-4.
De wedstrijd tussen Alcaraz en Medvedev was een herhaling van de halve finale van vorig jaar, toen de Spanjaard de ontmoeting eenvoudig won (6-3 6-3 6-3). Alcaraz versloeg daarna in de eindstrijd Novak Djokovic voor zijn eerste eindzege op Wimbledon. Hij won in 2022 ook de US Open en greep vorige maand de titel op Roland Garros.
Alcaraz, de nummer 3 van de wereld, treft in de finale op zondag mogelijk opnieuw Djokovic. De zevenvoudig Wimbledon-kampioen uit Servië speelt in de andere halve eindstrijd tegen de Italiaan Lorenzo Musetti.
Stroeve start
Alcaraz had dit jaar op Wimbledon regelmatig last van een stroeve start. Hij had in zijn eerste twee partijen tiebreaks nodig om de eerste set te winnen en moest daarna tegen de Amerikanen Frances Tiafoe en Tommy Paul terugkomen van een 1-0-achterstand in sets.
Ook tegen Medvedev, die in de kwartfinale de als eerste geplaatste Jannik Sinner na een vijfsetter had uitgeschakeld, kende hij een tegenvallend begin. Alcaraz verloor zijn opslag in de vierde game op love, brak meteen terug, maar verloor prompt opnieuw zijn eigen servicegame. Hij trok de stand nog gelijk, maar was kansloos in de tiebreak.
Tweede set
Alcaraz herpakte zich in de tweede set. Ook Medvedev haalde een goed niveau in zijn servicegames, maar een enkele break op 2-1 werd hem fataal. De Spanjaard brak de mondiale nummer 5 daarna in de derde game van de derde set en gaf hem geen enkele mogelijkheid om terug te komen. In totaal won hij in de set 15 van de 16 punten op zijn eerste service.
Alcaraz leek zich na een break in de eerste game van de vierde set snel te verzekeren van de zege, maar Medvedev trok de stand meteen weer gelijk. Een tweede break op 3-3 kon de Rus niet meer repareren. Alcaraz benutte vervolgens na net geen drie uur zijn eerste matchpoint.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
15 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
16 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden