Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Alcaraz opnieuw naar finale Wimbledon

Titelverdediger Alcaraz opnieuw naar finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft voor het tweede jaar op rij de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige titelverdediger uit Spanje was in vier sets te sterk voor de Rus Daniil Medvedev: 6-7 (1) 6-3 6-4 6-4.

De wedstrijd tussen Alcaraz en Medvedev was een herhaling van de halve finale van vorig jaar, toen de Spanjaard de ontmoeting eenvoudig won (6-3 6-3 6-3). Alcaraz versloeg daarna in de eindstrijd Novak Djokovic voor zijn eerste eindzege op Wimbledon. Hij won in 2022 ook de US Open en greep vorige maand de titel op Roland Garros.

Alcaraz, de nummer 3 van de wereld, treft in de finale op zondag mogelijk opnieuw Djokovic. De zevenvoudig Wimbledon-kampioen uit Servië speelt in de andere halve eindstrijd tegen de Italiaan Lorenzo Musetti.

Stroeve start

Alcaraz had dit jaar op Wimbledon regelmatig last van een stroeve start. Hij had in zijn eerste twee partijen tiebreaks nodig om de eerste set te winnen en moest daarna tegen de Amerikanen Frances Tiafoe en Tommy Paul terugkomen van een 1-0-achterstand in sets.

Ook tegen Medvedev, die in de kwartfinale de als eerste geplaatste Jannik Sinner na een vijfsetter had uitgeschakeld, kende hij een tegenvallend begin. Alcaraz verloor zijn opslag in de vierde game op love, brak meteen terug, maar verloor prompt opnieuw zijn eigen servicegame. Hij trok de stand nog gelijk, maar was kansloos in de tiebreak.

Tweede set

Alcaraz herpakte zich in de tweede set. Ook Medvedev haalde een goed niveau in zijn servicegames, maar een enkele break op 2-1 werd hem fataal. De Spanjaard brak de mondiale nummer 5 daarna in de derde game van de derde set en gaf hem geen enkele mogelijkheid om terug te komen. In totaal won hij in de set 15 van de 16 punten op zijn eerste service.

Alcaraz leek zich na een break in de eerste game van de vierde set snel te verzekeren van de zege, maar Medvedev trok de stand meteen weer gelijk. Een tweede break op 3-3 kon de Rus niet meer repareren. Alcaraz benutte vervolgens na net geen drie uur zijn eerste matchpoint.

Meer uit Sport

De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

48 minuten geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

1 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

1 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

3 uur geleden
Brons voor turner De Veer aan rekstok bij World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.

3 uur geleden
Swiatek verrassend onderuit tegen Kostjoek op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.

6 uur geleden
Basketballers San Antonio naar finale na zege bij Oklahoma City

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.

10 uur geleden