Titelverdediger Alcaraz opnieuw naar finale Wimbledon
LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft voor het tweede jaar op rij de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige titelverdediger uit Spanje was in vier sets te sterk voor de Rus Daniil Medvedev: 6-7 (1) 6-3 6-4 6-4.
De wedstrijd tussen Alcaraz en Medvedev was een herhaling van de halve finale van vorig jaar, toen de Spanjaard de ontmoeting eenvoudig won (6-3 6-3 6-3). Alcaraz versloeg daarna in de eindstrijd Novak Djokovic voor zijn eerste eindzege op Wimbledon. Hij won in 2022 ook de US Open en greep vorige maand de titel op Roland Garros.
Alcaraz, de nummer 3 van de wereld, treft in de finale op zondag mogelijk opnieuw Djokovic. De zevenvoudig Wimbledon-kampioen uit Servië speelt in de andere halve eindstrijd tegen de Italiaan Lorenzo Musetti.
Stroeve start
Alcaraz had dit jaar op Wimbledon regelmatig last van een stroeve start. Hij had in zijn eerste twee partijen tiebreaks nodig om de eerste set te winnen en moest daarna tegen de Amerikanen Frances Tiafoe en Tommy Paul terugkomen van een 1-0-achterstand in sets.
Ook tegen Medvedev, die in de kwartfinale de als eerste geplaatste Jannik Sinner na een vijfsetter had uitgeschakeld, kende hij een tegenvallend begin. Alcaraz verloor zijn opslag in de vierde game op love, brak meteen terug, maar verloor prompt opnieuw zijn eigen servicegame. Hij trok de stand nog gelijk, maar was kansloos in de tiebreak.
Tweede set
Alcaraz herpakte zich in de tweede set. Ook Medvedev haalde een goed niveau in zijn servicegames, maar een enkele break op 2-1 werd hem fataal. De Spanjaard brak de mondiale nummer 5 daarna in de derde game van de derde set en gaf hem geen enkele mogelijkheid om terug te komen. In totaal won hij in de set 15 van de 16 punten op zijn eerste service.
Alcaraz leek zich na een break in de eerste game van de vierde set snel te verzekeren van de zege, maar Medvedev trok de stand meteen weer gelijk. Een tweede break op 3-3 kon de Rus niet meer repareren. Alcaraz benutte vervolgens na net geen drie uur zijn eerste matchpoint.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
6 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden