
Titelverdediger Alcaraz ontsnapt aan uitschakeling op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich met moeite geplaatst voor de vierde ronde van Wimbledon. De titelverdediger won in vijf sets van de Amerikaan Frances Tiafoe, de nummer 29 van de wereld: 5-7 6-2 4-6 7-6 (2) 6-2.
Nadat de als derde geplaatste Alcaraz op het centercourt de eerste en de derde set had verloren, was hij in de vierde set dicht bij een uitschakeling. Hij moest de tiebreak winnen om de wedstrijd niet te verliezen. Daarin toonde de Spanjaard zijn klasse en kwam hij al snel op een 5-0-voorsprong. Vervolgens sleepte hij de vierde set binnen.
In de vijfde set haalde Alcaraz zijn niveau en brak hij Tiafoe twee keer. Daarna benutte hij zijn eerste wedstrijdpunt met een backhand.
In de vierde ronde speelt Alcaraz tegen de als zestiende geplaatste Fransman Ugo Humbert of de Amerikaan Brandon Nakashima.
Alcaraz is een van de voornaamste titelkandidaten in Londen. Vorig jaar won hij de finale in vijf sets van Novak Djokovic.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.
36 minuten geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.
2 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.
4 uur geledenENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
9 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.
13 uur geleden