Titelverdediger Alcaraz laat Paul kansloos op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz staat opnieuw in de halve finales van Roland Garros. De Spaanse nummer 2 van de wereld liet in de kwartfinale de Amerikaan Tommy Paul kansloos: 6-0 6-1 6-4. De viervoudig grandslamwinnaar speelt tegen de Italiaan Lorenzo Musetti om een plek in de finale.
Alcaraz speelde zes keer eerder tegen Musetti, die eerder op dinsdag de Amerikaan Frances Tiafoe versloeg (6-2 4-6 7-5 6-2). De Spanjaard verloor het eerste duel in 2022 van de nummer 7 van de wereld, maar stond in de volgende vijf wedstrijden slechts één set af.
Alcaraz (22) had vorige zomer de enige eerdere ontmoeting met Paul op gravel gewonnen tijdens het olympische tennistoernooi op de banen van Roland Garros. De verhoudingen werden op het grandslamtoernooi opnieuw snel duidelijk. Hoewel Paul tegenstribbelde in zijn eigen servicegames, werd hij in de eerste set drie keer gebroken. Alcaraz leverde slechts één punt in op zijn opslag.
Paul (28) won in de tweede set zijn eerste servicegame op love om op 1-1 te komen, maar Alcaraz pakte binnen de kortste keren de volgende vijf games (6-1). De Spanjaard liet aan het begin van de derde set vijf breakpoints onbenut. De als twaalfde geplaatste Amerikaan hield daarna nog even stand, maar een break op 4-4 werd hem fataal.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
27 minuten geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
5 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
19 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
23 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
1 dag geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geleden